Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Testleri İyiden İyiye Gözükmeye Başladı!

iPhone 8 Touch ID

iPhone 8’in Testleri İyiden İyiye Gözükmeye Başladı!

Şubat ayında, analist Ming-Chi Kuo’nun bu yılın ilerleyen bir aylarında piyasaya çıkacağını söylediği, gelenekselleşen fiziksel ana ekran düğmesinin ve LCD ekranın tarihe karışacağını söylediği “iPhone 8” için Apple’ın testleri iyiyen iyiye gözükmeye başlamış durumda. Cihazın testlerinin belirginleşmeye başlamasıyla birlikte ilk göze çarpan detay önünün tamamını kaplayan bir OLED ekran oldu. Çünkü ortaya çıkan ekran çözünürlüğü uçtan uca, büyük bir ekranı doğruluyor.

Apple’ın iPhone 8 testlerini ortaya koyan platform ise MacRumors oldu. MacRumors ziyaretçi raporlarında iPhone 8 cihazının artan kullanım oranına dikkat çekerek, Kuo’nun iddialarının doğrulandığını aktarıyor.

teknik destek

Kuo’ya göre iPhone 8, 5.8 inçlik bir ekrana sahip olacak ancak ekranın alt kısmında bir “fonksiyon alanı” için ayrılmış bir alan olacak. Fonksiyon alanının tam olarak ne için kullanılacağı ile ilgili detaylar net değil ancak muhtemelen cihazla etkileşim kurmak için parmak izi algılama, sanal ana ekran düğmesi ve muhtemel diğer dinamik ikonlar ve düğmeler bu alanda konumlandırılacak.

Kuo, 5.8 inçlik ekranın 1242 x 2800 piksel çözünürlüğüne sahip olacağını söylese de, etkin “görüntüleme alanının” çapraz olarak 1125 x 2436 çözünürlükle yani 5.15 inç ölçülerinde olacağını iddia ediyor.

Apple’ın Retina ekranları, 2010 yılından bu yana iPhone 4’ün piyasaya sürülmesinden beri hayatımızda. Retina ekranlar ile ekranda gösterilen metin ve diğer öğelerin netliğini artırmak için piksel katlama teknolojisi kullanılıyor. Böylece ekran çözünürlüğünün üstünde bir netlik elde edilmiş oluyor.

Kuo’nun iPhone 8 için 1125 x 2436 çözünürlüklü bir ekran tahmini var. Bu iPhone 7 ile aynı genişlikte ancak daha uzun bir ekran anlamına geliyor.

iPhone 8 modelleri aylardır deneme aşamasında ve üretimine yakında başlanacak gibi görünüyor. Apple, muhtemelen bu aygıtlardan bazıları ile web’e gözatmak için testler yapıyor ve bu test cihazlarının yolu bir şekilde MacRumors’a çıkıyor gibi duruyor.

iPhone-8-Analytics iPhone 8'in Testleri İyiden İyiye Gözükmeye Başladı!

MacRumors’u ziyaret eden iPhone 8 cihazlarının Google Analytics’e yansıması.

teknik destek