Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Yeni Teknik Çizimi Sızdırıldı

iPhone 8

iPhone 8’in Yeni Teknik Çizimi Sızdırıldı

Son Güncelleme tarihi 19 Nisan 2017 by Müşteri hizmetleri

Bugün, yeni bir başka iPhone 8 teknik çizimi ortaya çıktı. Teknik çizimin kaynağı ise Twitter’da kayda değer paylaşımlarıyla dikkat çeken Sonny Dickson.

teknik destek

Teknik çizim daha önce gördüğümüz, dikey olarak konumlandırılmış çift lensli arka kamerayı ve cihazın arka tarafında Apple logosunun altına yerleştirilmiş (muhtemelen) Touch ID’yi bize önceki sızıntılardaki gibi yine gösteriyor. Muhtemelen bu tasarım, Apple’ın üzerinde çalıştığı birkaç tasarımdan sadece bir tanesi. Çünkü şirket birden fazla iPhone prototipi üzerinde çalışma yapıyor diye daha önce söylentiler duymuştuk.

iPhone-8-Teknik-Çizimi iPhone 8'in Yeni Teknik Çizimi Sızdırıldı

Özellikle Bloomberg, Apple’ın test ettiği iPhone prototiplerinden biricinin, camdan ziyade alüminyumdan yapılmış, daha basit bir tasarıma sahip olduğunu ve biraz daha büyük boyutlarda olduğunu yapmıştı. Yani bugün sızdırılan bu iPhone 8’in yeni teknik çizimi Apple’ın üstünde hemfikir olduğu tasarım olmayabilir.

Bu prototip, iPhone 7’nin 138.3mm uzunluğu ve 67.1mm genişliği ile karşılaştırıldığında, 149.5mm uzunlukta ve 72.5mm genişliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle Apple, iPhone 8 için bu prototipi seçerse, 4.7 inç iPhone’dan biraz daha büyük olacaktır. Ayrıca bu boyurlar, geçtiğimiz hafta sızdırılan bir önceki teknik çizim ile tutarlıdır.

iPhone 7 Plus’a göre yatay değil de dikey olarak konumlandırılmış çift lensli arka kamera, Apple’ın bu yıl tanıtacağı en üst düzey iPhone’un görünümün nasıl olabileceği hakkında bize fikir veriyor. Ayrıca Touch ID’nin ekranın altına değil de cihazın arka tarafında, Apple logosunun hemen altında konumlandırılmış olması, Touch ID’nin ekrana entegre edilmesinin muhtemel olduğunu gösteriyor. Elbetteki tam tersi de olabilir. Uzmanlara göre bu teknik çizimdeki arka taraftaki o dairesel boşluğa, Touch ID yerine kavlosuz şarj için bir donanım eklenecek.

Teknik çizimdeki iPhone’un etrafında her zamanki gibi, ses kilit düğmesi, SIM kart yuvası, lightning konektörü, hoparlör ızgarası kesikleri yer alıyor. iPhone 7’de olduğu gibi 3.5mm kulaklık jakı çizimde de yer almıyor. Bu nedenle iPhone 8 ile 3.5mm kulaklık jakının döneceğini düşünmek doğru olmayacaktır.

teknik destek