İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8’le Gelecek Olan iOS 11 için Eşsiz Bir Konsept Video Yayınlandı!

Çoğu rapor, iPhone 8‘in daha önce hiç bir iPhone’da görülmemiş bir sürü yeni özellikleri taşıyacak devrimci bir cihaz olacağını iddia ediyor. En heyecan verici olanlardan biri de şarjı ile ilgilidir. Çünkü Apple’ın Energous ile kablosuz şarj teknolojisi üzerinde çalıştığı ve bu sayede iPhone 8’i uzun menzilli olarak, yaklaşık 4.5 metreden kablosuz olarak şarj edilebileceği söyleniyor. Şimdilik bu tür bir kablosuz şarj olanağı sunan akıllı telefon yok ancak birçok kullanıcının Apple’ın bu konuda büyük bir yenilik sunacağını yönünde umudur var.

teknik destek

Elbetteki iPhone 8 ile iOS 11‘e merhaba diyeceğiz. iOS 11’in eşsiz bir iPhone modelini destekleyecek bir yapıda olması söz konusu. Bu noktada iOS 11’in iPhone 8’de nasıl görünebileceğini hayal eden yeni bir konsept video yayınlandı ve bu videoda kesinlikle Apple’ın ilham alması gereken çok güzel bir özellik sunuluyor.

Youtube kanalı ConceptsiPhone’da yayınlanan aşağıdaki video, Watch gibi sadece dairesel uygulama simgelerine sahip Apple Watch’dan esinlenerek iOS 11 arayüzünü öneriyor. Bu tür bir kullanıcı arayüzü konseptini daha önce gördük ancak o konseptte arayüz beklenen bir cihazda yer alacak gibi değildi. Ancak bu videoda, bu arayüz kesinlikle harika görünüyor.

Videoda, bir iPhone‘da asla görmeyeceğimiz başka özellikler de var; bildirimleri göstermeye hazır bir mini ekran olan fiziksel bir düğme ve onu çevreleyen iki ilave kapasitif düğme gibi… Bu açıdan iPhone daha çok Android gibi olmayacak ve Apple’ın daha fazla ekran alanı açması için düğmeleri kaldırıyor diyebiliriz.

Ayrıca, bildirimlerin ekranın alt kısmında görülebilmesi, iOS’un mevcut halini yıllarca kullandıktan sonra, kesinlikle devrimsel olacaktır. Ancak başta da söylediğim gibi, videonun önerdiği harika özelliklerden birisi de iPhone’dan iPhone’a paylaşılabilen kablosuz şarj.

Bu kesinlikle inanılmaz bir özellik olacaktır. Sonuçta, bir telefonun hücresel bağlantısını paylaşabiliyor ve dosyaları kablosuz atabiliyoruz. Neden aynı şeyi şarj için yapamayalım?

teknik destek

3 Yorum

  1. seyfullah seyfullah 12 Ocak 2017

    Denetim merkezi bildirimler herşey mükemmel de iWatch menüsünü iPhone da kesinlikle kullanmaz.

  2. terlan terlan 11 Ocak 2017

    Mohtesem

  3. memet3447 memet3447 11 Ocak 2017

    Bence Apple böyle bir sisteme asla izin vermez bunu yaparsa jb gibi olmuş demektır inanmam

Yorumlar kapatıldı.