Şimdi yükleniyor

iPhone arka planda yenilenen uygulamalar

iPhone arka planda yenilenen uygulamalar-10

iPhone arka planda yenilenen uygulamalar

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

iPhone uygulamaları durdurma! iPhone üzerinde bir diğer uygulamaya geçiş yapılınca, diğer uygulamaların hemen kapanmadığı görülmektedir. Belirli bir süre daha çalışan uygulamalar, o sürenin ardından askıya alınmaktadır. Askıya alınan uygulamalar aslında açık olarak nitelendirilmez ve genelde sistem kayaklarının tükenmesine sebep olmaz. Arka planda uygulama yenile özelliği sayesinde, askıdaki bütün uygulamaların kontrol edilmesi sağlanacaktır.

teknik destek

Arka planda uygulama yenile özelliğini kontrol

Askıdaki uygulamaların kontrol edilmesi için ayarlar bölümünden genel sekmesine girilmeli ve arka planda uygulama yenile bölümüne giriş yapılmalıdır. Bu bölümde açılacak özellik sayesinde, bir uygulamadan çıkıldığında, o uygulama tekrar kullanılana kadar açılmayacak ve cihazın ömründen götürmeyecektir.

screenshot.18869129981 iPhone arka planda yenilenen uygulamalar

iPad ve iPhone X için uygulamalar arasında geçiş yapmak

Elinde iPhone X  veya iPad olan kullanıcıların, öncelikle telefonun ekranının en altından orta kısma doğru parmaklarını kaydırmaları gerekir. Ardından Uygulama değiştirici ekranı açılacaktır. Ekranda yapılacak sağa ve sola kaydırmalar sayesinde, istenilen uygulamalara ulaşılacaktır. En sonunda seçilecek uygulama konusunda, gerekli geçişlerin sağlanması mümkün hale getirilecektir. iPad ile eşlenen bir Smart Keyboard varsa, Komut- Tab tuşlarını beraber kullanmak, uygulamaların arasındaki geçişi kolaylaştıracaktır.

Ana ekran düğmesiyle geçiş yapmak

Ana ekran düğmesine sahip olan telefonlarda, ana ekran düğmesine iki kez basmak gerekir. Ardından ekrandaki sağa ve sola geçişler sayesinde, kullanılacak uygulama bulunur. Uygulamanın seçilmesiyle beraber, askıdaki uygulamalar arasında geçiş başarıyla sağlanmış olur.

teknik destek