Loading Now

iPhone Bilinmeyen Özellikler

iPhone Bilinmeyen Özellikler

iPhone Bilinmeyen Özellikler

Son Güncelleme tarihi 18 February 2018 by Ersin Yıldırım

iPhone kullanıcıları telefonlarını kullandıkları sürece ne kadar uzun süredir kullanıyor olsalar da bazı özellikleri kullanmaya devam ettiklerini görebilirler. iPhone Bilinmeyen Özellikler Örneğin iPhone kullanıcıları telefonlarının home tuşuna üç kere üst üste bastıkları zaman birçok şey yapabiliyorlar. Pek çoğumuzun bilmediği bu yapılabilecekler hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

teknik destek

-İlk olarak Ayarlar-Genel –Erişim bölümünden Büyüteç özelliğini aktifleştirin. Sonrasında Home tuşuna herhangi bir zamanda üç defa üst üste basarsanız büyüteç açılacak ve artık yazıları yakından inceleyebileceksiniz.

-iPhone X ile beraber birçok şeyin değiştiğini görüyoruz. Artık cihazlarınızı normal yollarla kapatamayacaksınız. Sağda yer alan Power tuşu artık tek başına cihazınızı kapamaya yetmiyor. Hem güç seçeneğine hem de ses açma veya kapatma seçeneğine aynı anda bastığınız takdirde telefonunuzu kapatabileceksiniz.

-Daha önceden bitin iPhone’larda yer alan kalan bataryayı gösterme özelliği iPhone X’te direk karşınıza çıkmıyor. İlk başta cihazınızı biraz kullanmanız gerekiyor. Aynı zamanda alan daraldığı için Bluetooth simgesi de açık olmasına rağmen direk ekranda gözükmemektedir.

iPhone Bilinmeyen Özellikler

-Home tuşu resmen tarihe karıştığı için ekran görüntüsü almak için GÜÇ ve SES AÇMA tuşlarına aynı anda basmanız gerekiyor.

-Home tuşuna basıldığı zaman ana ekrana geri dönüş yapılabiliyordu. Fakat Home tuşu kaldırıldığı için artık bunu başka şekilde yapmanız gerekiyor. iPhone ekranınızın hemen altında yer alan beyaz çentikten yukarı doğru kaldırdığınız zaman hangi ekranda olursanız olun sizi ana ekrana getirecektir.

-Home tuşuna çift tıklandığı zaman uygulamalar kapatılabiliyordu. Bu işlemi yapabilmek için artık ekranın altında yer alan çentiği kullanmanız gerekiyor. Herhangi bir uygulamayı kullanırken parmağınızı hafif bir şekilde yukarı kaydırmalısınız. Hızlı bir şekilde yaparsanız işlemi gerçekleştiremezsiniz.

teknik destek