iPhone çentiksiz reklam görüntüleri için tepkileri

iPhone çentiksiz reklam görüntüleri için tepkileri

Apple ve çentiksiz reklam görüntülerinin tepkileri devam ediyor. İşte iPhone çentiksiz reklamları sorunu!

teknik destek

Apple markası, dünya genelinde milyarı aşan kullanıcı sayısıyla birlikte, hala amiral ve en üst teknolojiyi kullanan firmalar arasındadır. Bu yüzden her yeni telefon üretiminde, lansman sonrasında ciddi bir satış talebi almaktadır. Görüntüler, lansman açıklamaları ve reklam kampanyaları son derece başarılı olan Apple, son yayınladığı iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde ise Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere sorunlar yaşamaya başladı.

iPhone centiksiz reklam-2
iPhone çentiksiz reklam görüntüleri

Zekice bir pazarlama hamlesi mi?

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde Kaliforniya eyaletinde açılan bir davaya göre, iPhone XS modelinde büyük bir yanıltma detayı kullanılmıştır. Bu davanın konusunda Apple markasının kendi reklamlarında ve ana sitesinde çentikleri gizleyerek insanları yanılttığı bir ürün tanıtımı yapılmıştır.

Dava belgelerinde, davayı açan karşı taraftaki kadın reklam fotoğraflarında eksik pikseller kullanılarak tanıtım görsellerinde çentiklerin gizlendiğini savunmaktadır. Aynı zamanda gölge oyunlarından faydalanılarak, kendilerine göre zeki bir pazarlama hamlesi de yaratılmaya çalışılmaktadır.

Apple’ ın zor durumu

Mahkemenin Apple aleyhine bir karar vermesi durumunda, Apple ciddi bir nakit kaybı yaşayabilir. Zaten resmi internet sitesinde yayınlanan fotoğraflara da bakıldığında, çentiği gizleyecek kadar profesyonel bir duvar kağıdı yayınlandığı da apaçık ortadadır.

Dava konusunda çentik konusunun dışında, yuvarlak köşelerde piksel sayısında bir oynama olduğu da iddia edilmektedir. Bu yüzden de Apple markasının 2018 yılının son lansman içerisinde ciddi bir yanıltma tekniği uygulandığı da sorulan sorular arasındadır.

müşteri hizmetleri