İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone ekran süresi kısıtlama nedir? iOS 12.2 geliyor!

iOS 12.2 özellikleri çok dikkat çekeceğe benziyor. Bu sürümde ekran süresi zamanlama ve Safari ek özellikleriyle geliyor. iPhone ekran süresi kısıtlama nedir yani ekran zamanlama nedir nasıl kullanılır?

iOS 12.1.3 güncellemesi yayınlandı. Hızlı çalışan sürüm gibi duruyor. Genel çıkışı performans ve sorunların giderilmesi olarak belirtiliyor. Şimdi ise yeni iOS 12.2 sürümü konuşuluyor. En dikkat çekici özelliği iPhone ekran süresi kısıtlama nedir?

Daha önceden iOS 12.1.3 ve iOS 12.1.2 ile önemli değişiklikler yaratmayı başaran Apple kuruluşu, son olarak iOS 12.2 Beta testlerine başladı. Her zaman olduğu gibi daha çok tek özellik üzerinde yoğunlaşan ancak, başka özelliklerde getiren Apple; yine aynı taktiği uyguladı.

iOS 12.2 ekran zamanlama özelliğini ebeveynler çok sevecek

iPhone ekran süresi nedir? Apple CEO’su Tim Cook da dahil olmak üzere neredeyse bütün Apple yetkilileri, çocukların uzun bir süre telefonda takılı kalmalarından şikayet eder. iOS 12.2 Beta testleri, işte tam da bu konuda samimi olup olmadıklarını gösterebilecekleri bir alandı.

iPhone erkan zamanlama nedir iOS 12.2 geliyor-2
iPhone ekran süresi kısıtlama nedir iOS 12.2 geliyor!
  • Bağımlılık yapan PUBG gibi oyunlardan çocukları uzak tutabilmek
  • Ailelerin çocukları için belirledikleri saatte uyku modunu ayarlamak
  • Herhangi bir program içerisinde, uzun bir süre kalındığında bunu ebeveynlere raporlamak
  • Çocukların ruh sağlığının çeşitli kanallarla bozulmasını engellemek

Gibi daha birçok nedenden dolayı, ebeveyn kontrolü seçeneği geldi. Apple’ın Beta testlerine kaydolan herkes, 29 ocak saat 13.00’dan itibaren diledikleri her zaman bu sürümü ücretsiz olarak indirebilirler. iOS, macOS ve tvOS gibi sistemlerin tamamına bu yeni beta sürümü indirebilirsiniz.

Apple News ve Safari değişen özellikler arasında

Yeni gelen güncelleme ile birlikte, Apple News artık çok daha geniş bir dil seçeneğine sahip. Örneğin Kanada gibi çok dilli yerlerde yaşıyorsanız, haberlerinizi Fransızca veya İngilizce alabilirsiniz. Elbetteki iOS 12.2 sürüm güncellemesi, Türkiye’de de geçerli olacak ve Apple News ile Safari güncellemelerinden siz de yararlanacaksınız. Bu yeni gelen güncelleme ile birlikte, Safari de daha hızlı işlem yapabileceksiniz. Apple firmasının bütün cihazlarında yeni sürümü deneme imkanınız bulunuyor.

iPhone erkan zamanlama nedir iOS 12.2 geliyor-3
iOS 12.2 özellikleri

Yeni yapılan değişiklik Siri için de geçerli olacak. Hey Siri diyerek onu kontrol edebilecek ve daha zorlu sorular sorabileceksiniz. Google Asistan gibi çeşitli programlar da, kendi asistanlarını daha akıllı hale getirmeye çalıştılar.

Apple ise Siri konusunda yapay zeka çalışmalarını arttırdı ve iOS 12.2 sürümü ile birlikte, Siri artık çok daha kişisel cevaplar veriyor. Artık Apple; Siri özelliğini kendi kişisel tüm alanlarınızda kullanma imkanını sizlere sunuluyor.

iOS 12.2 sürümünü denedikten sonra, buraya yorum bırakmayı unutmayın. iPhone ekran süresi nedir ve iPhone ekran süresi nasıl kullanılır yeni sürümle daha fazla bilgi paylaşımında bulunacağız.