Şimdi yükleniyor

iPhone Ekranım Kırıldı, Şimdi Ne Yapacağım?

iphone-ekran-degisimi

iPhone Ekranım Kırıldı, Şimdi Ne Yapacağım?

Son Güncelleme tarihi 30 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

iPhone’unuzun ekranı kırıldı ve ne yapacağınızı mı düşünüyorsunuz? Servis kapsamında yüksek rakamlarla karşılaşmak sizi ürkütüyor mu? O halde sizin için hazırladığımız bu rehber yazıya muhakkak göz atabilir ve neler yapabileceğiniz adına fikir edinebilirsiniz.

teknik destek

iPhone Ekranım Kırıldı

(1.) Öncelikle teşhisinizi iyi yapın. Ekranda çatlaklar var ama dokunmatik ve ekran yine de çalışıyor mu bunu kontrol edin. Eğer ki ekran çalışıyor ve bununla birlikte dokunmatik çalışıyorsa bunu daha rahat aşacağınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü kırılan ekran değil koruyucu Gorilla Glass bileşeni.

(2.) Bir diğer olasılık ise ekranınızda çatlaklar var ve ekran çalışmasına rağmen dokunmatik çalışmıyor veya ekran komple siyaha büründü ise işte bu sorun olabilir. Ancak size söyleyeceklerimiz ile bunu sorun olmadan aşabilirsiniz.

Cihazınızın 3 ay veya daha fazla garantisi varsa işi resmi yollar üzerinden halletmeniz sizin faydanıza olacaktır. Bunu sağlamak için bir Apple Store’u veya resmi Apple Premium Reseller’i ziyaret etmeniz gerekecek. Servis kapsamında yukarıda belirttiğimiz birinci olasılık iPhone modelinize göre değişmekle birlikte ve çok fazla rakamlarda olmamak üzere maksimum 250 TL ile 550 TL aralığında değiştirilmektedir.

Eğer ki yukarıda belirttiğimiz ikinci durum söz konusu ise yine iPhone modelinize göre değişmekle birlikte 750-900 TL’lere varan fiyatlarla servis kapsamında sorununuz giderilecektir.

Eğer ki İstanbul’da ikamet ediyor veya İstanbul’a gidebilme şansınız varsa Türkiye’deki Apple Store’lar üzerinden (Zorlu Center veya Akasya) daha kapsamlı ve uygun destek alabilirsiniz. Şunu kesinlikle hatırlamalısınız ki ekranın kırılması doğrudan kullanıcı hatasıdır ve bunun dışında bir durumun olması söz konusu değildir.

Apple Store’lar garanti kapsamındaki cihazın bu sorununa her cihaza bir defaya mahsus olmak üzere değişim şansı tanımaktadır. Cihazınızın modelinize göre ve şartlara göre değişmekle birlikte 1.000 TL ile 1.350 TL aralığında ödeme yaparak, sıfır-kutusunda cihaz değişiminden faydalanabilirsiniz.

Özellikle yukarıda belirttiğimiz ikinci durumda olan kullanıcılar bu durumdan kesinlikle bunu kullanmalılar. Çünkü 900 TL’lere varan masraf karşılığında sadece ekranın değişmesi kimi zaman çözüm olmamaktadır. Cihazın yere düşmesi durumunda arka kasa veya yan taraflarında da çökme-çizilme gibi durumlar doğal olarak oluşmaktadır.

Her ne kadar önermesekte bir diğer alternatif ise güvenilen bir yerde sorunun giderilmesidir. Bunun için kendinize şunu sormalısınız: cihazımın ne kadar daha garantisi var? Eğer ki cevabınız 3 ay veya daha altında bir süreç ise kesinlikle tercihiniz bu olmalı. Çünkü resmi olmayan bir yerde cihazınıza yaptıracağınız müdehale cihazınızı garanti dışı bırakacaktır. Bunun için güvenilen ve emin olunan bir yeri seçmeniz önem taşımaktadır.

teknik destek

1 yorum

comments user
Hasan Ali

İlginiz, desteğiniz ve yönlendirmeniz için çok teşekkürler. Doğrusu, faydalı detaylar vermişsiniz.

Yorumlar kapalı.