iPhone Etkinleştirme Kilidi’nin Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Apple, Ocak ayında hırsızlığa karşı caydırıcı bir özellik olan Etkinleştirme Kilidi özelliğinin kontrol edildiği web aracını kaldırdı. iCloud Etkinleştirme Kilidi’nin web sayfasına olan bağlantısı artık kesilmiş durumda ve Etkinleştirme Kilidi‘nin kontrolü artık bu sayfadan yapılamıyor. Apple’ın bu aracı web sayfasından kaldırmasının en önemli nedeni ise bu özelliğin sayfayı kullanarak bypass edilmesinin önüne geçmek istemesi olarak gösteriliyor.

teknik destek

Ancak bu yazımızda bahsedeceğimiz yöntemi kullanarak, iOS cihazınızın Etkinleştirme Kilidi’nin durumunu kontrol edebilme şansınız olabilir.

HATIRLATMA: Bu sadece geçici bir çözümdür ve her zaman düzgün çalışmamaktadır.

iCloud Etkinleştirme Kilidi kontrol aracı, ikinci el bir iPhone, iPad, iPod touch veya Apple Watch satın alırken bu kilidin kaldırılıp kaldırılmadığını kontrol edilmesine izin veren bir araçtı. Bazı kişilerin bu aracı kullanarak etkinleştirme kilidini atlatmayı başardıkları tüm açıklığı ile biliniyor.

Apple Destek Sayfası Aracılığıyla Etkinleştirme Kilidi’nin Durumunu Kontrol Etme

1) İnternet tarayıcınızdan Apple Destek getsupport.apple.com web sitesine gidin.

2) Cihazlar listesinden iPhone’u seçin.

3) Bu adımda Apple Kimliğinizi kullanarak giriş yapmanız gerekebilir.

4) Pil, Güç, Şarj veya Onarımlar gibi donanımla ilgili herhangi bir kategoriye tıklayın ve ardından “Düğmeler çalışmıyor” gibi belirli bir sorunu seçin.

5) Bir sonraki sayfada “Onarım için Getirin” seçeneğine tıklayın.

6) Sonraki ekranda, Etkinleştirme Kilidi durumunu kontrol etmek için cihazınızın seri numarasını, IMEI’sini veya MEID’sini girin.

Ekran Resmi 2017-03-10 01.43.21

Cihazımda iPhone’u Bul ve Etkinleştirme Kilidi etkin durumdaysa, “Üzgünüm, ancak iPhone’u Bul etkinken onarım oluşturamayacağım” gibi bir mesaj göreceksiniz.

Apple’ın bilerek veya farkında olmadan aktif olarak tuttuğu bu yöntem kimi Apple hesabında çalışmamaktadır ve zaten Apple’ın bu sayfayı çok yakın zamanda kaldıracağını tahmin ediyoruz.

müşteri hizmetleri