Şimdi yükleniyor

iPhone FaceTime açılmıyor sorunu için çözüm

iPhone FaceTime açılmıyor sorunu için çözüm

iPhone FaceTime açılmıyor sorunu için çözüm

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

iOS 12 ile iPhone FaceTime açılmıyor sorunu ortaya çıktı. Tabi çok az cihazda görülen açılmama sorunu için çözüm yolları sunmaya çalıştık.

teknik destek

Apple akıllı ürünlerinin en önemli özelliklerinden bir tanesi, Apple kimliğine sahip olan kişilerin arasında görüntülü ve sesli görüşme imkanı sunan Facetime uygulamasıdır. Facetime sayesinde, yeni gelen güncellemeyle birlikte şirket toplantıları düzenlenebilir hale geldi.

iPhone FaceTime çalışmıyor mu?

Facetime artık 32 kişiye kadar ortak bir konferans yayınına bile izin vermekte. Facetime, böyle önemli görevleri üstlenmişken, bazı durumlarda çalışmaz ve açılması engellenir. Bu tarz durumlarda, aşağıda belirlenen adımların izlenmesi ve sorunun çözülmesi gerekmektedir.

iPhone-FaceTime-acilmiyor-sorunu-icin-cozum-2 iPhone FaceTime açılmıyor sorunu için çözüm

iPhone FaceTime açılmıyor çözümü

Apple kaynaklı bir sorun olması durumunda, Facetime üzerinde yeşil bir sembol görülürse; bu çözüm yolunun uygulanması gerekecektir. Cihazın ayarlar kısmından Facetime’ a gidilmesi gerekmektedir. Eğer etkinleşmenin beklendiği ile ilgili bir mesaj alınıyorsa, Facetime uygulamasının kapatılıp açılması gerekmektedir.

Facetime eğer hücresel veri ile açılmakta zorluk çekiyorsa, ayarlar kısmından hücresel veri sekmesi üzerinden Facetime uygulamasının açılması gerekmektedir. Facetime uygulamasının açılmamasının sebebi, bazen uygulamanın kısıtlanmasından kaynaklanmaktadır. Bunun için ayarlar kısmından genel sekmesine tıklanmalı ve kısıtlamalara gidilmelidir. Kameranın Facetime uygulamasına kısıtlama sağlamadığının kontrolünden sonra ise cihaz kapatılıp açılmalıdır. Ardından Facetime açılma sorunu çözülmüş olunacaktır.

Wifi ve hücresel ağ üzerinden deneyiniz. Birde DNS tanımlamasıyla bir ihtimal sorun ortadan kalkabilir.

Çözüm yollarının işe yaramaması durumunda

iPhone sıfırlamayı deneyiniz. Bazen ne yaparsak yapalım sorun bir türlü çözülmeyebiliyor. Bundan dolayı sıfırdan kurulum dahi denenebilir.

Facetime uygulaması, cihazın açılmasından sonra hala çalışmıyorsa; öncelikle bir Apple yetkili servisine gitmek gerekecektir. Yetkili serviste sorunun anlatılması ve telefonun teslim edilmesinden sonra, Facetime ile ilgili sorunlar teknik anlamda tedaviye alınarak çözülecektir.

teknik destek