iPhone gece modu eski modellere neden gelmiyor

iPhone gece modu yok

Uzun bir süre Android’ de bulunan gece modu Apple’ a daha yeni geldi. Ama eski modeller bu moddan yararlanamadı. Peki neden gece modu yok?

teknik destek

Gece modu, çok sayıda kullanıcı tarafından beğenilen kullanışlı bir özellik. Ama Apple’ un bu modla biraz başı ağrıdı. Gece modu yayınlanan telefonlarda bazı sorunlar görüldü. Gece başarılı çekimler için güçlü donanımlar gerektiği malum.

Bir başka sorun ise eski iPhone modellerine gelmeyen gece modu sorunu. Kullanıcıları beklenti içerisinde ama Apple’ ın yayınlamaya niyeti yok.

Gece modu ile başarılı çekimler yapılmasını sağlayan ultra geniş kameraların büyük payı var. Apple fazla detaylara yer vermese de yeni işlemcisi ile kameralarında düşük ışıkla ayrıntıları en iyi şekilde yakalanabiliyor. İşte burada neden eski modellere getirmediğini vurgulamak istiyor.

screenshot.1131222939
iPhone gece modu eski modellere neden gelmiyor

İlk olarak donanım eksikliği. Bu durumda eğer yayınlanırsa yarım şekilde bu özellikten yararlanacağı belirtiliyor. Yazılımla bu mod ulaştırılır ama başarı yüzdesi düşük olacağından arka planda bırakılan bir durum oldu.

Bir diğer neden ise bazılarının tezine göre bu bir pazarlama stratejisidir. Bu mod yeni modellere özgü gibi bir söyleme sahip olması.

müşteri hizmetleri