iPhone Gerçekten Yasaklanabilir!

iPhone Gerçekten Yasaklanabilir!

Apple ve Hindistan arasında anti-spam uygulamasıyla başlayan gerilim artarak devam ediyor. Bundan yaklaşık bir ay önce Apple’ın hükümetin talebini altı aylık sürede karşılamasının gerektiğini aksi durumda Hintli operatörlerin iPhone modellerini yasaklayacağı uyarısını yapmıştı.

teknik destek <

Apple ise iPhone’ların yasaklanması tehdinine karşı herhangi bir işlem yapmayacaklarını dile getirdi.

Yaşananları hakkında bilgisi olmayanlar için bir özet geçelim, spam aramalar ve kısa mesajlar Hindistan’da ciddi bir problem oluşturuyor. Bunun üstesinden gelmeye çalışan hükümet hem iOS hem de Android için spam raporlama uygulaması üretti.

iPhone Gerçekten Yasaklanabilir!

Herhangi bir spam mesaj veya arama geldiği zaman kullanıcılar bu uygulama sayesinde raporlama yapabilecek ve detaylar gerekli yerlere iletilecek. Apple ile problem ise bu uygulamanın Apple’ın gizlilik politikaları ile örtüşmemesinden dolayı ortaya çıkıyor. Çünkü uygulamaya erişim olması için hem arama hem de mesaj kayıtlarına erişime izin verilmesi gerekiyor. Hindistan hükümeti firmanın politikalarına aldırış etmediği için Apple da politikalarından ödün vermediği için durum içinden çıkılamayan bir olaya dönüştü.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. Hindistan’da fakirlikten iPhone kullanım oranları yerlerde süründüğünden sorun olmaz, Android pazara hakim. Bizde ise çoluğun çocuğun elinde bile son model iPhone 🙂 Umarım yakında Japonya gibi pazara tamamen iPhone’un hakim olduğu bir ülke oluruz da şu çel çöp Android cihazlar azalır, yazık harcanan uçuk paralara doğrusu.

Comments are closed.