İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone hackleme ödülü 1 milyon dolar

iOS’ un kapalı kod yapısı sayesinde çok az güvenlik açığı çıktığı bilinmekte. Android gibi her şeye açık bir yapısı olmadığından hackleme olayına çok uzak gibi. Bundan övünen Apple’ ın iPhone hacklemeye 1 milyon dolar hediye edeceğini duyurdu.

teknik destek

iOS hem diğer sistemlere göre daha stabil ve daha güvenlik olduğunu kimse inkar edemez. Tabi kapalı yapısı nedeniyle Android kadar gelişime açık değil. Çoğu yenilik Android’ de bulunmakta.

Apple tarafında her yıl bir iki tane güvenlik zafiyeti ile gündeme gelir. Bunların çoğu sistemde sorunlara yol açar. En son iCloud açığı ile gündeme gelmişti. Ama antivirüs kullanılmamasına rağmen pek fazla açık görülmeyen iOS hala en güvenli işletim sistemi.

screenshot.244
iPhone hackleme ödülü

iOS hackleme ödülü açıklandı. Apple güvenlikten sorumlu ekip başı I. Krstic, beklenmeyen bir açıklama yaparak büyük para ödülünü ilan etti.

iOS 13′ den önce mevcut sürümü hackleyebilen kişiye ödülün yarısını ek olarak verilecek. Verilen ödül, şu ana kadar dünyada bu alanda verilen en büyük para ödülüne sahip.

Apple, para ödülünü beş kat arttırdı ve 1 milyon dolarlık ödülünü ilan etti.

Apple hackleme şartlarını değiştirdi. Artık ödül programına katılım şartı kaldırıldığı açıklandı.

Yeni ödül “Karnel” hacklemesine verilecek. Telefona dokunulmadan iOS merkezini hackleyenler büyük para ödülüne sahip olacak.

iPhone erişim olmadan ağ saldırısıyla gerçekleştirilen hacklemeye de 500 bin dolar gibi para ödülü verilecek.

teknik destek