iPhone için İndirimli Pil Değişim Programına İlişkin Önemli Bir Detay Ortaya Çıktı

6
iPhone İndirimli Pil Değişim Programı

Apple, bu yıl sonuna kadar geçerli olacak olan iPhone için indirimli pil değişim programını başlatmasının ardından programa ilişkin önemli bir detay ortaya çıktı.

iPhone için İndirimli Pil Değişim Programı

İndirimli Pil Değişim Programına İlişkin Önemli Detay

iPhone 6 ve sonraki modelleri kapsayan program dahilinde, bir müşteri için yalnızca bir kez indirimli pil değişimi yapılacağı ve bu değişim için herhangi bir pil testi yapılmayacağı açıklandı. Bir diğer deyişle, iPhone’unuzun pilini bugün değiştirdiğinizde herhangi bir pil testi yapılmayacak ve 129 TL karşılığında pil değiştirilecek ancak birkaç ay sonra pil değişimi yaptırmak istediğinizde standart pil testi gerçekleştirilecek ve test sonucunda pil değişimi yapılmasına karar verilirse 319 TL’lik ödeme yapılması gerekecek.

Apple, iPhone’un pilinin orijinal kapasitesinin 500 tam şarj döngüsü esasında tasarlandığını ve bunun yüzde 80’lik bir sağlık seviyesine denk geldiğini söylüyor. Pil değişiminde yapılan testlerde garanti söz konusu ise şarj döngüsüne bakılıyor ve mesela 400’lük bir tam şarj döngüsü söz konusu ise pil garanti kapsamında değiştiriliyor. Cihazın garantisi yoksa ve pilin sağlık seviyesi yüzde 80 ve 80’in üstündeyse ücret karşılığında dahi pil değişimi yapılmıyor.

İLGİLİ İÇERİK:  iPhone 6 Plus Sahiplerine Kötü Haber!

Şu anda pek çok iPhone kullanıcısı indirimli pil değişimi programından faydalanmak için Apple’ın kapısını çalmış durumda ve pek çoğu 2018 sonuna kadar bir çok kez pil değişimi yapmayı planlıyor gibi duruyor ancak Apple’ın paylaştığı bu önemli detay bunun mümkün olmayacağını gösteriyor.

Apple, iOS 10.2.1 ile iOS’a güç yönetim özelliğini kullanıma sunduğunu ve bu özellik hakkında şeffaf davranmadığı için müşterilerinden özür dilemesinin ardından indirimli iPhone pil değişim programını duyurmuştu. İndirimli pil değişim programı bu özürün ardından başlatıldı ve 31 Aralık 2018’a kadar 319 TL yerine 129 TL karşılığında uygun iPhone modelleri için bir defaya mahsus olmak üzere pil değişimi yapılacak.

Pil değişim programından faydalanabilmek için iPhone’unuzu yanınıza alarak bir Apple Store’a veya Apple Premium Reseller’e götürmeniz gerekiyor. Elbetteki özellikle Apple Store’a gitmeden önce randevu almak gerekiyor. İndirimli pil değişim programı, iPhone 6 veya daha yeni iPhone modellerini kapsarken, iPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus program dahilinde değil.

6 YORUM

  1. Pilin garanti devam edeb cihazlar için garanti kapsamasına girmesi lazım ve tüketiciden herhangi bir ücret talep edilmemesi lazım bence bu konu ile ilgili fransa hükümeti apple dava açmıştır bilginize..

  2. Teknolojiyi yakından takip eden bir insan olarak şimdi benim de merak ettiğim şu var siz bir güncellemeyle o kodu oraya yerleştiriyorsunuz islemcinin frekansini düşüyorsunuz tekrar bir güncellemeyle o frekansı düzeltebilirsiniz pilin değişimine gerek yok ki eğer zaten ani kapanmalar neden olan pil sorunu varsa zaten adamın kendisi gider pilini değiştirir bence burada tamamen pil satışına için yapılan bir şey ve bu kodlama benden habersiz olduğu için pilinde ücretsiz yapılmasını istiyorum

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.