İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone için Karanlık Mod’u Kullanmak Şimdilik Mümkün Olmasa da Benzer Bir Modu Kullanabilirsiniz

iOS cihazlar için özellikle de iPhone için Karanlık Mod’u kullanmak şimdilik mümkün değil. Apple gelecekte böyle bir şeyi sunar mı bilinmez ama bu moda benzer, ekranı normal parlaklık seviyesinden daha aza indirgemenin mümkün olduğu Düşük Işık Filtresi’ni kullanmanız mümkün.

teknik destek

Bu rehberimizde bu modu nasıl kullanabilirsiniz bunu sizinle paylaşacağız.

Adım 1: Öncelikle Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Büyütme menüsüne gidin.

img_5652

Adım 2: Büyütme menüsünden en üstteki Büyütme seçeneğini etkin hale getirin. Eğer ki bir anda ekranınıza yakınlaştırma olursa üç parmağınızın ucu ekrana temas edecek şekilde ve seri bir şekilde peş peşe ekrana dokunun. Daha sonra Ayarlar’dan çıkıp Ana Ekran’a geri dönün.

img_5651

Adım 3: Şimdi ekrana aynı anda üç parmağınızın ucu temas edecek şekilde ve seri bir şekilde üç defa peş peşe ekrana dokunun. Siyah arkaplanda bazı seçeneklerin yer aldığı bir diyalog ekranı gelecektir.

img_5650

Adım 4: Bu diyalog ekranından Filtre Seç seçeneğine dokunun “Az Işık” filtresine dokunarak etkinleştirin. Diyalog ekranı dışında ekranın herhangi bir yerine dokunarak bu ekranı kapatabilirsiniz.

img_5654

Evet hepsi bu kadar. Her ne kadar Karnalık Mod ile bu modun pekte alakası olmasa da hem ekranınızın ışık oranını düşürmüş hem de pil tasarrufu sağlamış olacaksınız.

teknik destek