iPhone İle 20MP Çözünürlükte Fotoğraflar Çekin

img_0066

Yeni iPhone’larda kamera kalitesi eskilere göre çok daha iyi ve şaşırtıcı. Hareket halindeyken fotoğraf çekmek için rakipsiz diyebiliriz. Birçok bağımsız kompakt dijital kameralar kadar iyi olduğunu söylersek herhalde yanılmayız.

teknik destek

Bu kadar üstün özelliklere rağmen iPhone 7 kamerası hala Google Pixel ve Samsung Galaxy S7’nin gerisinde. Zira yapılan testlerde şu anda ilk sırada Google Pixel yer alırken ikinci Samsung S7 ve üçüncü iPhone 7 yer alıyor.

Eğer düşük ışıkta fotoğraf çekiyorsanız ya da daha hızlı bir deklanşör hızı kullanarak hareketi dondurmak istiyorsanız iPhone bu konularda yeterli değil. Eğer resimleri büyük bir boyutta yazdırmak istiyorsanız görüntü kalitesi bozulacağı için iPhone yine sizin işinizi görmez.

img_0064

Optik yazılım uzmanı DxO, iPhone ile çok daha kaliteli fotoğraflar çekebilmemizi sağlayan DxO One isimli küçük bir yardımcı cihaz geliştirdi. iPhone’a lightning portu ile bağlanan taşıması çok kolay olan cihaz sayesinde çok daha profesyonel fotoğraflar yakalamak mümkün. DxO One, 1-inç görüntüleme sensörü, 20.2 megapiksel çözünürlük ve f1.8 diyafram genişliği sunuyor.

img_0065

Özellikle düşük ışık çekimlerinde harika sonuçlar alabilirsiniz. DxO One’a Mikro SD yerleştirerek çekilen resimlerin iPhone’da yer kaplamasını önleyebilirsiniz. Küçük OLED ekran da DxO One’ın ekstra bir özelliği. Ürün 400£ dan başlayan fiyatlarla yakında satışta olacak.

müşteri hizmetleri