iPhone İle Çekilen En İyi Fotoğraflar Belli Oldu

0
iPhone fotoğraf ödülleri
blank

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen iPhone Fotoğrafçılık Ödülleri’nin sonuçları IPPAWARDS sitesinde yayınlandı. Önceki yıllarda olduğu gibi, bu yılda kazanan fotoğraflarda insanlar, hayvanlar ve çeşitli manzaralar tasvir edilmiş.

blank

Processed with VSCOcam with a8 preset

Bu yılki büyük ödülü kazanan Çinli Siyuan Niu’nun “İnsan ve Kartal” resmi oldu. Fotoğraf 70 yaşındaki bir adamın bir kartala olan sevgisini gösteriyor. Fotoğraf iPhone 5s ile çekilmiş. VSCO ve Snapseed uygulamaları ile düzenlenmiş.

IMG_0354

Yılın en iyi İkincisi ise Polonyalı Patryk Kuleta’nın “Modern katedraller” oldu. Fotoğraf Polonya katedral mimarisinin soyut bir versiyonunu gösteriyor.Fotoğraf Snapseed, VSCO, AvgCamPro ve AvgNiteCam gibi kamera uygulamaları kullanarak çekildi ve düzenlendi.

IMG_0353

Üçüncü kazanan fotoğraf ise Robin Robertis’in bir günbatımı sırasında rüzgarda sallanan kırmızı elbiseli kadını tasvir eden “Rüzgar ile eğilir miydi” fotoğrafı oldu. Fotoğraf bir iPhone 6 çekilmiş, Snapseed ve Photoshop Express ile düzenlenmiş.

Apple’ın iPhone 6, iPhone 5s ve iPhone 6s telefonları ile çekilmiş fotoğraflar Flickr’da en popüler fotoğraflar olmaya devam ediyor.iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile muhtemelen kamera konusunda iyileştirmeler yapılacak. Böylece iPhone kamerası popülerliğini koruyacak gibi görünüyor.

2016 iPhone Fotoğraf Ödülleri’nde ödül kazanan tüm fotoğrafları aşağıdaki adresten görebilirsiniz. Dilerseniz 2017 ödülleri için kayıt da yaptırabilirsiniz.

2016 – Photographers of the Year

blank