Şimdi yükleniyor

iPhone ile Kripto Para Madenciliği Yapmak

iPhone ile Kripto Para Madenciliği Yapmak

Son Güncelleme tarihi 24 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Kripto para madenciliği denildiğinde aklınıza güçlü ekran kartlarının bir bütün olduğu, hava soğutmalı özel sistemler geliyor olabilir. Bu, kripto para madenciliği için en kazançlı yol olsa da her kripto para için özel olarak bir araya getirilmiş güçlü ekran kartlarına veya hava soğutmalı sistemlere ihtiyaç yoktur.

teknik destek

Mesela MobileMiner olarak adlandırılan kullanışlı bir uygulama sayesinde cebinizdeki iPhone ile kripto para madenciliği yapabilmeniz mümkün.

MobileMiner, CallBar gibi popüler Jailbreak tweakleri ile bilinen Elias Limneos tarafından ARM64 iOS cihazlar için CPU madenciliği yapmak için geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulama, yalnızca 64 bit cihazlarda çalışıyor ve cihazın CPU gücünden faydalanarak Electroneum kripto para birimi için madencilik yapmanızı sağlıyor.

Her iPhone modeli için MobileMiner’ın uygun olmadığı gerçeğinden yola çıkarak, uygulamayı iPhone X, iPhone 8 Plus veya iPhone 7 Plus gibi güçlü cihazlarda kullanmanın daha verimliği olacağının altını çizelim. Bunun dışındaki 64 bit iPhone’larda verimliliğin oldukça düşük olacağını ise hatırlatalım.

MobileMiner’ı kullanabilmek için Jailbreak gibi özel araçlara ihtiyaç yok. GitHub’da yerini alan uygulamayı indirerek Xcode aracılığıyla derlemeniz ve iPhone’unuza yüklemeniz yeterli. Uygulamayı başlattıktan sonra bir cüzdan ayarlamalarını yaparak iPhone’unuz ile madenciliğe başlayabilirsiniz.

Uygulamanın telefonunuz için bir risk faktörü olup olmadığı aklınıza gelebilir. Haksız da sayılmazsınız. Çünkü sürekli CPU yüklenmesinden dolayı piliniz kısa süre içerisinde tükenecek ve belki de kısa süre içerisinde iPhone’unuzun şarj döngüsünü dolduracaksınız. Üstelik bu riski alırken tatmin edici düzeylerde gelir elde edemeyeceksiniz.

Xcode ile uğraşamam, o kadar teknik bilgim yok diyenler için uygulamanın derlenmiş halini bilgisayarınıza veya Mac’inize indirebilir ve Cydia Impactor ile iPhone’unuza yükleyebilirsiniz. Her şeye rağmen iPhone’unuzda uygulama aracılığı ile madencilik yapmakta kararlıysanız uygulama içi yapılandırmaları kendi Electroneum cüzdanınıza göre düzenlemeyi unutmayın.

teknik destek

2 yorum

comments user
Efe Can

iPhone 7 için uygun (bataryanın durumuna göre şarj ömrünü bitirebilirir)

Kullanıcıların Xcode Deneyiminin Cydia Dan daha fazla olduğunu düşünüyorum ve düşük güç modunda (haberin resminde olduğu gibi) madencilik yaparsanız cpu performansı düştüğü için yüksek verimlilik alamazsınız.

Yorumlar kapalı.