İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone iPad Mesaj Uygulamalarına Dikkat! Virüs Tehlikesi

Apple Marka Cihazları gerçekten çok kaliteli ve sağlam üretilmekte olup hepimiz tarafından sevilen bir marka haline gelmiş durumda.Fakat Apple’ın Başı Bir türlü dertten kurtulmuyor

teknik destek

iPhone ve iPad kullanıcıları Önümüzdeki hafta yapılacak bir yazılım güncellemesi ile iPhone ve iPad’te bulunan mesajlaşma uygulamalarına dayalı olacak. Asıl sorun hem telefon hemde tablet’te yer alan mesaj uygulamasına yerleşen kötü amaçlı bir yazılım hem cihaza zarar veriyor hemde cihazların yavaşlamasını sağlıyor.

iPhone ve iPad Mesaj Uygulaması

Apple bu sabah durumun ciddiyetinde olduklarını ve bu olayı doğruladıklarını resmi olarak basın kaynaklarına bildirmiş, durumdalar ayrıca konu ile alakalı olarak çok kısa bir süre içinde iPhone ve iPad kullanıcılarının beta test döneminin sonlarına yaklaşan iOS 11.2.5’den bahsediyor. iOS 11.2.5 beta 6 , dün keşfettiğimiz gibi sorunu gerçekten ele alıyor ve kötü niyetli yazılımın çalışmasını çıkaracağı güncelleme ile engellemiş olacak.

Yayılmış olan bu virüs.salı günü Twitter’da paylaşıldıktan sonra ilk defa ortaya çıktı.iPhone veya iPad’teki Mesajlar uygulamasının sağlıksız çalışmasına ve kullanılamaz hale gelmesine neden oluyor. Ayrıca Mac’ler de bu kötü amaçlı yazılımdan etkileniyor ve MacOS 10.13.3’te bir Mac güncellemesi bekliyoruz.

Bu yazılımın kötü tarafı ise kullanıcı mesaj uygulamasını kullanmaya daha başlamadan cihaz donuyor ve işlem yapılamıyor bu sorunun tek çaresi ise yazılımın sizi yönlendirdiği linke tıklayıp bağlantı kurmanızı sağlamak daha sonra uygulamayı kullanmanızı izin veriyor

Bu Kötü amaçlı Bağlantı başlangıçta GitHub üzerinde bir web sayfasına gidiyor, ancak GitHub, yayılmasını sınırlıyor. Çoğu kullanıcının bu noktada etkilenmesi muhtemel değildir, çünkü orijinal bağlantı devre dışı bırakılmıştır, ancak iOS 11.2.5 yayınlanmadan önce kötü bir bağlantıya sahip bir metin alırsanız, İletiler sohbetini silmek güvenilir bir düzeltmedir.

müşteri hizmetleri