İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone, iPad veya Mac’te Safari Kilitleniyor mu? İşte Çözümü

Apple‘ın internet tarayıcısı Safari’nin öneriler özelliği kullanıldığında iPhone, iPad, iPod touch ve Mac’te kilitlenmeye sebep olan bir soruna sahip. Kullanıcıların sorundan şikayetçi olması ile bu sabah gündeme oturmuş durumda.

teknik destek

Safari‘de herhangi bir internet adresini URL alanına yazdığınızda Apple’ın otomatik tamamlaması devreye giriyor, öne çıkan siteler ve diğer bilgiler ile kendi sunucuları üzerinden tamamlama yapıyor. Ancak bu aşamada ortaya çıkan sorun Safari’nin kilitlenmesine neden oluyor.

Sorun Apple tarafından kabul edilmiş durumda ve en yakın güncelleme ile çözülecek. Ancak sorun Apple tarafından giderilene kadar bu sorunu aşmanın basit yolları mevcut. Öncelikle Safari’nizi “Özel” modda kullanarak, soruna sebep olan hatadan sıyrılabilirsiniz.

Diğer seçenek ise Safari Önerileri ve Arama Motoru Önerileri’ni devre dışı bırakmaktır. Bunun için iOS’ta Ayarlar > Safari > Safari Önerilerini ve Arama Motoru Önerilerini kapatın.

Mac’te ise Safari’yi açın. Üst menüde yer alan Safari‘ye tıklayın. Ara sekmesine gelin ve Arama Motorları Önerilerini Dahil Et ve Safari Önerilerini Dahil Et seçeneklerini kapalı hale getirin.

Bu şimdilik sorununuzu çözecektir.

müşteri hizmetleri