İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone Kamera Deneyiminizi Yükseltecek 5 Kamera Uygulaması

Mevcut iPhone kamera uygulamasından memnun olabilirsiniz ancak diğer akıllı telefon üreticilerinin kamera uygulamaları ile mevcut iPhone kamera uygulamasını yan yana getirdiğinizde bazı özellikleri siz de iPhone’unuzda kullanmak isteyebilirsiniz.

Biz de bu noktada bugün sizinle ücretli ve ücretsiz olarak App Store’da yer bulmuş olan 7 kamera uygulamasını paylaşacağız. İnanıyoruz ki bu uygulamalarla iPhone kamera deneyiminizi daha iyi hale getirebileceksiniz.

1) Manual

Deklanşör hızı, ISO, beyaz dengesi, odak ve pozlama dahil hemen hemen tüm ayarlamaları Manual iPhone uygulaması ile yapabilirsiniz. Kesinlikle iPhone kamera uygulamasına göre çok daha fazla özellik bu uygulamada mevcut. Ayrıca fotoğraflara ait EXIF bilgilerini de görebilirsiniz.

Temiz arayüz ve kolay kullanım ile uygulamayı tercih edebilirsiniz.

[appbox appstore id917146276]

2) Focus

Focus uygulaması ile, nesnelere odaklamayı kolayca yapabilir, arka plan bulanıklığı, bokeh gibi efekleri kolayca verebilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü TIFF gibi çeşitli çıkış seçenekleri de uygulamada mevcut.

Uygulama ile deklanşör hızının kontrolü, beyaz dengesi ayarı, pozlama ayarlamaları ve çekim çevrelemede konum olarak canlı ışık ölçer kullanabiliyorsunuz.

[appbox appstore id1060333629]

3) Camera+

Camera+ uzun zamandır App Store’da yer alan, iOS için oldukça kaliteli bir kamera uygulamalarından birisidir. Büyük bir fotoğrafçılık özelliklerine sahip olan Camera+ uygulaması ile filtre yığınları, muhteşem HDR modu, anlık odaklama ve pozlama kontrolleri gibi pek çok özelliği kullanabilirsiniz.

[appbox appstore id329670577]

4) ProShot

Özel ızgara dğzeni, özel boy oranları, RAW, beyaz dengesi ayarlamaları, pozlama kontrolü ve deklanşör hız ayarları gibi pek çok düzenleme ProShot uygulaması ile yapılabiliyor.

Uygulamanın oldukça toplu bir arayüze sahip olduğunu da belirtelim. Ayrıca pek çok çekim moduna sahip olan uygulama ile EXIF verilerini de görüntülemek mümkün.

[appbox appstore id924438909]

5) Instagram

Son uygulamamız hepinizin bildiği sosyal fotoğraf ağı olan Instagram. Geniş mod ve ayarlama seçenekleri ile Instagram fotoğraf paylaşım amaçlı olmasa da fotoğraf düzenlemek için kullanılabilir uygulama. Yapmanız gereken tek şey herhangi bir fotoğrafı paylaşacakmış gibi Instagram’da açmak ve düzenlemeleri yapıp paylaşma adımına geldiğiniz an iPhone ana ekranınızdan Fotoğraflar uygulamasını açmak.

[appbox appstore id389801252]