Şimdi yükleniyor

iPhone kapanma hatası değişime gider mi?

iPhone kapanma hatasi degisime gider mi-1

iPhone kapanma hatası değişime gider mi?

iPhone kapanma hatası için yetkili servis telefonu değiştirir mi? Garanti kapsamındaki cihazlar için 3 kez aynı sorun için servise gönderilmişse evet değişim talebinde bulunabilirsiniz.

iPhone’ larda, kullanıcıların canını sıkan ve en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi, kapanma sorunudur. Kapanma sorununun çözümü için, Apple hakkında uzman kişiler bazı çözüm önerileri oluşturmuştur. Yazılımsal hatalara belirli bir noktaya kadar müdahale edilirken, donanımsal hatalara herhangi bir şekilde müdahale sağlanmaz.

teknik destek

İlk işlem olarak cihazı açma ve menü tuşlarına basılı tutarak telefonu açmaya çalışınız. Eğer cihazda kapanma sorunu varsa veya açma sorunu varsa yine aynı işlemi yapınız.

iPhone kapanma hatası için değişim

iPhone şarj var ama kendiliğinden kapanıyorsa! Batarya değişim zamanı gelmiş olabilir. Pil seviyesi dolu gösteriyor ama kapanıyor veya yeniden başlatıyorsa büyük ihtimal batarya arızalı. Bazen şarj %50, %40 veya %80 gösterirken bir anda kapanıyor olabiliyor.

Pil kaynaklı sorunlarda cihaz değişimi yapılmaz. Ama yanlış hatırlamıyorsam 10 gün içerisinde alınan cihaz için değişim talebini iletebilirsiniz.

iPhone-kapanma-hatasi-degisime-gider-mi-2 iPhone kapanma hatası değişime gider mi?

iPhone kapanma sorununda yapılması gerekenler – yazılımsal çözümler

iPhone marka telefonlarda kendi kendine kapanma sorunları, genel olarak yazılımsal kaynaklı olmaktadır. Bundan dolayı da, kullanıcıların telefonlarını teknik servislere götürmeden önce yapmaları gereken bazı adımlar vardır.

iPhone kullanıcıları, telefonu kapatıp açmalarının ardından Hard Reset yapmaları gerekmektedir. Bunun ardından telefona gelen güncellemelerin tam ve eksiksiz şekilde tamamlanması gerekir. iPhone model telefonlarda meydana gelen kapanma sorununun yazılımsal çözümleri için, iTunes uygulamasına girilmesi gerekmektedir. iTunes uygulaması sayesinde, kapanma sorununun telefonda yarattığı yazılımsal etkiler restore edilecek ve telefonun çalışma performansı eski haline dönecektir.

Yazılımsal olarak meydana gelen sorunların çözümü, bu adımlardan ibarettir. Uzmanlar tarafından belirlenen bu adımların dışına çıkılması, iPhone yetkili servislerinin garanti bozulması işlemini gerçekleşmesine yol açabilir.

iPhone telefonlarda oluşan kendi kendine kapanma sorunlarının temeli, yazılımsal bir kaynaktan dolayı değilse; donanımsal olduğu düşünülmektedir. Bu yüzden kullanıcıların donanımsal sorunlara karşı bir hamle yapmalarına gerek yoktur. Cihaz içerisinde meydana gelen bileşenlerin elektronik anlamda bozulması sebebiyle, iPhone cihazlarının en kısa sürede yetkili bir Apple servisine götürülerek tamir ettirilmeleri gerekiyor.

teknik destek