Şimdi yükleniyor

iPhone Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

iPhone Konferans Görüşmesi

iPhone Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme tarihi 14 Şubat 2018 by Ersin Yıldırım

Teknoloji geliştikçe karşımıza birçok imkanın çıktığını görebiliyoruz. Bunlardan birisi de; iPhone Konferans Görüşmesi iPhone kullanıcıları kullandıkları cihazları üzerinden konferans görüşmeleri yapabilir. Konferans görüşmesi ne demek? Diye soranlar için; aynı anda birden fazla kişiyi arayarak bu aralamaları birleştirme işlemidir. Sizlere yazımızda iPhone kullanıcılarının konferans görüşmelerini nasıl yaptıkları hakkında bilgi vereceğiz.

teknik destek

iPhone  Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

  • -İlk olarak arama ekranına gelin ve arayacağınız kişiyi normal bir şekilde arayın.
  • -İlk aramada görüşmeye başladığınız zaman arama ekranında yer alan “+” “Arama Ekle” seçeneğine tıklayın.
  • -Konuşmanıza eklemek istediğiniz diğer kişinin numarasını burada tuşlayın ya da rehberinizden seçerek arayın.

-Arama işlemi başladığı sırada ilk etapta arama yaptığınız ilk kişi beklemeye alınacaktır. Ekranda bir Konferans seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneği seçerek aramaları birleştirebilirsiniz. Bu şekilde aradığınız her iki kişi de hatta olacak ve konferans görüşmeniz başlayacaktır.

Sizlere belirttiğimiz bu adımları tekrar ederek konferans görüşmenize birden fazla kişide ekleme imkanına sahip olursunuz. Türk Telekom ve Vodafone aynı anda 5 kişiye kadar arama izni verirken Vodafone’da bu izin 6 kişiye kadardır. Aynı zamanda aradığınız kişiler farklı kişileri arayarak sizinle konferans görüşmesine davet edebilirler. Bu şekilde açtığınız konferansa katılan kişilerin sayısını daha fazlaya çıkarabilirsiniz.

Konferans görüşmesi yapacağınız zaman operatörleriniz sizden ekstra bir ücret talep etmeyecektir. Aradığınız her kişi için normal tarifenizden düşül olur. 5 kişi ile 5 dakika boyunca konuşursanız toplam 25 dakika harcarsınız.

teknik destek