Şimdi yükleniyor

iPhone Live Listen nedir nasıl kapatılır?

iPhone Live Listen nedir nasıl kapatılır

iPhone Live Listen nedir nasıl kapatılır?

iPhone telefonlarda Live Listen avantajlarına baktınız mı? iPhone Live Listen nedir ve iPhone Live Listen nasıl kapatılır?

iOS işletim sistemine sahip olan iPhone telefonlar, gelişen teknolojiye ayak uydurmak adına sürekli olarak belirli aralıklarda güncellemeler alırlar. Bu sayede ise telefonlardaki eksik sistem arızaları da giderilmiş olacaktır.

teknik destek

iPhone Live Listen nedir? Live Listen özelliği, iOS işletim sisteminin 12 güncellemesi ile piyasaya sürülmüştür. Bakıldığı zaman canlı dinle olarak literatüre giren uygulama özelliği ile birlikte, işitme anlamında sorun yaşayan veya tamamen işitme engelli olan iPhone kullanıcılarının telefonlarından aldıkları ses performansını arttırmak amaçlanmaktadır. Yapılan araştırmalar ve bazı teknik incelemeler sonrasında ise Live Listen özelliğinin aslında bir güvenlik açığı da ortaya çıkartılmış oldu. Bunun açık nedeni ise iPhone dinlemenin artık Live Listen özelliği ile meydana gelmiş olmasıdır.

Live Listen ortam dinleme iddiaları

Apple iOS 12 sistemiyle gelen Live Listen uygulamasının özellikleri nedeniyle, son günlerde amacının dışında kullanıldığına dair birçok farklı ihbar alınmaktadır. Özellikle sosyal medya platformlarından olan Twitter üzerinde de çok etkileşim alan bir tweet aynen bu durumdan bahsetmekteydi. Özellikle ortam dinleme cihazı olarak kullanılan Live Listen sistemi nedeniyle, kullanıcıların bir kısmı telefonlarını değiştirme kararı almıştır.

Live Listen sisteminin yankıları

Artık değişen ve globalleşen dünyada bütün haberlerin yayılması belki de saniyeler sürmektedir. Live Listen sisteminin böylesine bir güvenlik açığına sahip olması, aynı zamanda kullanıcıların ciddi oranda iPhone telefonlarından vazgeçmesine ve belki de çevresindekilere bile aldırmamasına neden olabilir.

iPhone Live Listen kapatma

iPhone işitme nasıl kapatılır? Telefon ayarlarından “Denetim merkezi” bölümüne girelim ve buradan “Denetimleri özelleştir” bölümüne girip dahil et veya kaldır yani işitme sil ile işlem yapabilirsiniz.

iPhone-Live-Listen-nedir-2 iPhone Live Listen nedir nasıl kapatılır?
iPhone Live Listen nedir?
iPhone-Live-Listen-nedir-3 iPhone Live Listen nedir nasıl kapatılır?

iPhone Live Listen nasıl kapatılır?
teknik destek