Şimdi yükleniyor

iPhone maruz kalma bildirimleri ne demek

maruz kalma nedir

iPhone maruz kalma bildirimleri ne demek

Son Güncelleme tarihi 3 Eylül 2020 by Teknoloji Haber

teknik destek

Apple’ dan iOS 13.7 güncellemesiyle maruz kalma bildirimleri adlı bir özellik iPhone telefonlara eklendi. Henüz Türkiye için geçerli olmayan bu özellik ilerleyen zamanlarda gelecek mi bilinmiyor.

Çıkan sürümün çoğunlukla güvenlik ve hatalarla alakalı olduğunu belirtelim. Zaten genel ayrıntıya baktığınızda pek bir şey görmeyeceksiniz. Dikkat çeken yanı COVID 19 ile ilgili olan tarafıdır.

Bu özellik açıldığında virüs bulaşan veya şüpheli olanlar bildirimde bulunabilecek ve sizde yakında olan kişilerin açtığı günlükleri görebileceksiniz. Blutooth teknolojisi kullanılarak bildirimden yararlanılmakta.

Corona şüphesi varsa sizde bildirimde bulunarak gerekli önlemler alınmasını sağlayabileceksiniz. İletişim geçilerek gerekli adımlar atılacak ve buradan takip edilebilecek. Tabi ülkemizde şu an yer almamakta.

Gün boyu veriler toplanıyor ve 14 gün tutulmakta. Paylaşım izni verilen kişilerle bilgiler görüntülenmekte.

Maruz kalma bildirimleri açma kapatma bölümü için ayarlar kısmını açtığınızda “Maruz kalma bildirimleri” ve içerisinde bildirimleri’ ni aç ile işlem yapabilirsiniz. Ülke seçiminden sonra bitiyor ama bizde şu an kullanılamıyor uyarını veriyor. Alınan bir hata değil desteği henüz verilmeyen ülke sınıfında. Gerekli onay Bakanlık tarafından verildiği ve anlaşma yapıldığı takdirde olabilir.

iPhone-maruz-kalma-1 iPhone maruz kalma bildirimleri ne demek
maruz kalma bildirimleri nedir
iPhone-maruz-kalma-2 iPhone maruz kalma bildirimleri ne demek
iPhone Corona bildirimi
teknik destek