Şimdi yükleniyor

iPhone Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

iPhone Hızlı Şarj

iPhone Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

Hızlı şarj birçok Android telefonda bulunan bir özelliktir ve çoğu durumda cihazın 30 dakikada yüzde 50 seviyesinde şarj edilmesini sağlar. Apple’ın resmi olarak bu alandaki yeniliğini bu yılki en az bir iPhone modelinde sunması bekleniyor. Ancak mevcut iPhone modellerini daha hızlı şarj etmek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem mevcut.

Bu yazımızla, iPhone’unuzu daha hızlı şarj edebileceğiniz iki yönteme bakacağız ve şarj sürenizi daha da azaltmak için bu yöntemlerden birisini kullanabilirsiniz.

teknik destek

iPad Güç Adaptörünü Kullanma

İlk yöntem, iPhone’unuzla birlikte gelen güç adaptörü yerine varsa iPad güç adaptörünü kullanmanızdır. iPhone’un güç adaptörü 5W, 1A iken iPad’in güç adaptörü 12W, 2.1A’dir. Apple, iPad güç adaptörünün iPhone, Apple Watch ve diğer aksesuarlarla kullanmanın güvenli olduğunu belirtmektedir.

Eğer ki iPad güç adaptörünüz yoksa Online Apple Store üzerinden havale ile 85,44 TL’ye satın alabilirsiniz.

Bu yöntem ile iPhone’unuzu normale göre 2 kat daha hızlı şarj edeceksiniz.

Şarj Esnasında iPhone’unuzun Uçak Modu’nu Açın

Bu yöntemi kullanmak her zaman uygun değildir ancak iPhone’unuzu şarj ederken Uçak Modu’nu açmak çoğu zaman işe yaramaktadır. Bu modu etkinleştirdiğinizde şarj süreniz hissedilir derecede kısalacaktır.

Uçak Modu hakkında hiçbir bilginiz yoksa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1) Kilit veya Ana Ekran’da iken ekranın alt kısmından yukarıya doğru ekranı hızlıca kaydırın.

2) Açılan Kontrol Merkezi ekranı üzerinden üst tarafta en solda yer alan uçak simgesine dokunun. Simge turuncu rengi aldığında Uçak Modu etkin konumdadır.

Bu yöntem yerine ikinci yöntemi deneyebilirsiniz.

1) Ana ekrandan Ayarlar’a gidin.

2) En üst seçenek olan Uçak Modu’nu yan tarafındaki düğmeyi kullanarak etkinleştirin.

Uçak Modu etkinken internet bağlantınızın olmayacağını, gelen aramaları veya mesajları almayacağınızı hatırlatmak isteriz.

teknik destek