iPhone Parolasını Kırmak İşte Bu Kadar Kolay(!)

iPhone-Parola-Kirma-iPad

iPhone parola kırma yani “iPhone şifre kırma” FBI ne yaptı etti çözdü. FBI, ‘iPhone parola kırma‘ yöntemini buldu.

teknik destek <

Apple’ın FBI ile verdiği iPhone parolasını kırma konusundaki mücadelesi sonrası YouTube ve diğer sosyal medya ağlarında ısrarla iPhone parolasını kırmanın bir diğer deyişle atlatmanın mümkün olduğuna dair videolar dolaşmaya başladı.

Videolarda olan bitene anlam getirmek için gösterilen yöntemi deneyenler kadar hiçbir anlam yüklemeden bu tip videoları paylaşanların sayısı bir hayli fazla. Hal böyle olunca akıllardaki soru işaretleri giderek artıyor. Birincisi Apple ve FBI arasındaki söz konusun olayın bir palavradan olduğu ikincisi ise iPhone parolasının kırmanın mümkün olduğu.

iPhone şifre kırmak iddiası

Öncelikle sizi bu tip videolardan birisi ile karşı karşıya getirelim;

iPhone parolasını kırmak oldukça kolay görünüyor değil mi? Peki ya işin arkasında yatanlara göz atmak ister misiniz?

Videodaki olayın tümüyle palavra olduğunu baştan söyleyelim. Evet yanlış duymadınız videodaki olay tümüyle bir aldatmacadan ibaret. Deneyerek kendiniz de bunu görebilirsiniz. iOS sürümünü kaç olursa olsun, iOS 9, iOS 9.2.1 veya iOS 9.3 beta farketmez bu şekilde iPhone’un parolasının atlatarak erişim sağlamanız mümkün değil.

Ki Apple’ın daha önce böyle yazılım açıkları ile gündeme geldiğini de düşündüğümüz de akıllara neden olmasın şeklinde soru işaretleri gelebilir. Ancak, özellikle iOS 9’dan bu yana bu tip yazılım açıkları artık tekerrür etmiyor. Ve önümüzdeki dönemde bu tip videoların yaygınlaşacağını da belirtelim.

Yine videoların birer aldatmaca olmaktan öte bir zararları mevcut değil. Bunu bir de Apple ID bilgilerini girerek çözebileceğinizi söyleyen web siteleri, uygulamalar var ki işte bunlar en tehlikelileri. Ölmüş bir aile bireyinize ait iPhone, iPad veya diğer Apple cihazının şifresini / parolasını sizlerle paylaşmayan bir şirketin bu politikasını sizce bu tip basit şekillerde çürütmek mümkün mü? Elbette ki mümkün değil.

Apple şifre kırma işlemi yapılamaz mı?

Peki hiç bir şekilde programla veya Apple şifre kırma cihazı ile şifre kaldırılamaz mı? Net olmasa da bir kaç tane şifre kırma cihazıyla kolay şifrelerin kırıldığını gösteren videolarla karşılaştık. Ama bu cihazlar çok pahalı olduğu ve kıranların ise bu işlem için yüksek paralar talep ettiğini biliyoruz.

Bir diğer işlem ise ilgili Apple’ ın sitesinden şifre sıfırlaması yöntemini denemek. Burada eğer hesap açarken kullanılan e-posta şifresi unutuldu ise, o zamanda mail servis sağlayıcısının size sunacağı önerilere bakmanız gerekir. Bunu bazen bir bilgisayardan bazende telefondan deneyebilirsiniz. Belki ayrı ayrı sorular ekrana gelebilir.

Apple size yanıt vermiyorsa e-posta sağlayıcısına ulaşabilecek yöntemler seçiniz. En azından bunla uğraşmak daha kolay olacak.

Resmi yöntemlerin dışında ilegal olarak denenen sahte fatura yöntemini deneyenler ileride yakalandığında büyük cezalarla karşılaşabiliyorlar. Hem işlemi yapan teknik servis / telefoncu hem de telefon sahibi bu cezadan nasibini alacak.

Bu yazıyı hazırlamamızın amacı da bu tip tuzaklara düşmemenizi istediğimizden. Dikkatli olmanız ve hiçbir şekilde Apple Kimliği bilgilerinizi paylaşmamanızı öneririz.

müşteri hizmetleri

10 Comments

 1. aynı sorun bende de var mağdur oldum çözümü yok mı

 2. Aynı Sorun Bendede Var Barış bey Bu iPhone bir Apple kimliğine bağlı. Bu iPhone’u ayarlamak için kullanılmış olan Apple kimliğini ve parolayı girin. (b……@icloud.com) Bunu Nasıl Çözeriz.

 3. Merhaba Yelız Hanım, ben 2. el ıphone 5 aldım kullandım ı cloud dan pek anlamam ılk kez ıphone cıhazı satın aldım yanlız telefonu açtıgımda a….@ıcloud.com ve parola gördüm telefoncuya gıdıp bu kısıye nasıl ulasabılırız veya bu ıcloudun e maıl veya sıfresı yok mu dedıgımde telefonun bi oncekı sahıbıne ulasamıyoruz dedıler sımdı bu telefon elımde ben nasıl bu telefonu açabılırım yardımcı olur musunuz yoksa bu telefon artık çöp mü

  1. Aynı Sorun Bendede Var Barış bey Bu iPhone bir Apple kimliğine bağlı. Bu iPhone’u ayarlamak için kullanılmış olan Apple kimliğini ve parolayı girin. (b……@icloud.com) Bunu Nasıl Çözeriz

 4. Apple id veya şifrenizi unuttunuz internette apple in sitelerinde ve diğer destek sitelerinde araştırdınız denediniz olmadı. Ve baktınız ki artık telefonunuz ÇÖP olmuştur yazıyorsa KESİNLİKLE YANLIŞ.
  Kullanıcılar bu telefonlara en az 3 bin TL ücret ödüyor bir şifre yüzünden çöpe atmak için değil, kaliteli olduğunu düşündükler için ödüyorlar.
  Kısa Yol:
  1. Aşama ürünün faturası duruyorsa çok kolay hemen yurtdışı aramaya açık bir telefondan apple ÜCRETSİZ DESTEK numaralarını arayın. 00800 448 829 873 ve 00 800 27 75 27 75 ya da ücretli ama Türkiye irtibat 0 216 282 15 11
  Yetkili kişi sizin bilgilerinizi alıp size irtibat için mail atacak.
  2. Aşama aradıktan sonra teknik desteğe bağlanın ve cihazınızın giriş bilgilerini unuttuğunuzu ama faturasının olduğunu söyleyin çünkü çalıntı olabilir ihtimaline karşı bu gerekli ve güzel aslında. Sizden faturayı mail atmanızı isteyecekler ve 2- 6 iş günü içerisinde kilidin kaldırıldığına dair mail alacaksınız.
  3. Aşama kilidi kaldırılan telefonu açıp “ yeni bir ıphone” olarak kurulumu yapıp kullanınız.
  Uzun Yol:
  1. Aşama ürünün faturası duruyorsa çok kolay hemen yurtdışı aramaya açık bir telefondan apple ÜCRETSİZ DESTEK numaralarını arayın. 00800 448 829 873 ve 00 800 27 75 27 75 ya da ücretli ama Türkiye irtibat 0 216 282 15 11
  2. Aşama Yetkili kişi sizin bilgilerinizi alıp size irtibat için mail atacak.
  3. Aşama Cihazınızın faturasını evde bulamadıysanız hemen satın aldığınız yerden fatura isteyin.
  4. Aşama Cihazlar genpa, kvk gibi ana distributörlerden bayilere (satıcılara) dağıtılıyor bu nedenle genpa veya kvk nın sitelerinden onlara ulaşın (cihazın satışı hangisinden yapıldığını imei numarasıyla kontrol ediyorlar ) ve cihazın sorununu, apple in hırsızlığa karşı fatura istediğini belirtin faturayı mail atıyorlar.
  Cihazı daha önce sıfırıyla değişim işlemi yaptıysanız değişim belgesini de isteyin gönderiyorlar.
  5. Aşama Sonra tüm bu evrakları apple a mail atın. 2- 6 iş günü içerisinde kilidin kaldırıldığına dair mail alacaksınız
  6. Aşama Kilidi kaldırılan telefonu açıp “ yeni bir ıphone” olarak kurulumu yapıp kullanınız.

  BU TELEFON NUMARALARINI TÜM APPLE CİHAZLARINIZ İÇİN ARAYABİLİRSİNİZ.

 5. Yok ya fake
  Parmak izini tanıtmış zaten eleman.
  Tanıtmamış olsaydı böyle açmazdı.

 6. İphone 6 kullanıyorum ios 9.3 beta 6 güncellemesi aldım ve yukarıdaki video ile aynı işlemleri yaptım gerçekten oluyor. Önce bi test edin sonra yalan dersiniz. Saygılarla

Comments are closed.