Şimdi yükleniyor

iPhone Pil Değişimi Bekleyenlere İyi Haber

iphone-pil-degisimi

iPhone Pil Değişimi Bekleyenlere İyi Haber

Son Güncelleme tarihi 11 Şubat 2018 by Ersin Yıldırım

iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiren iPhone batarya (pil) sorunu nihayet çözüm buluyor.

teknik destek

Eski bir iPhone marka telefonunuz varsa veya batarya sorunu için değişim bekliyorsanız bu konu sizi yakından ilgilendiriyor. Son günlerde iPhone marka telefon kullanıcılarının telefondaki söz konusu yavaşlık şikayetinin Apple tarafından batarya sorunu olarak açıklama getirildi.

Apple, akıllı telefonlarda meydana gelen bu batarya sorununu çözmek için bir çok kez iPhone pil değişimi kampanyası başlatmıştı. Özellikle iPhone 6 kullanıcıları bu kampanyadan yararlanmış ve stok sorunu yaşanmaya başlamıştı.

Apple, kullanıcılarına sunmuş olduğu, iPhone pil değişimi kampanyaları stok kaynaklı olarak 6 haftayı bulabildiği hakkında bilgileri daha önceki açıklamada yer alıyordu. Fakat son gelen açıklamalara göre stok sorunları hakkında yeni gelişmeler var.

iPhone, Pil Değişimi Kampanyalarını Hızlandırıyor.

Apple, pil değişimi bekleyen kullanıcılar için yeni bir açıklama yaptı. Özellikle batarya konusunda sorun yaşayan iPhone 6 modeli için stoklarını yeniledi. Daha önce iPhone 6 ve iPhone 6s modelleri için 6 haftayı bulan pil değişim süresi, tekrar eskisi gibi 2 haftaya indirildiği açıklamalarda bulunuyor.

Apple, tarafından gelen açıklamaya göre 30’a yakın mağazasında da stok yenilemesi yaptığı belirtildi. indirimli pil değişimi kampanyası konusunda isteneni vereceği ve başarılı değerleri ortaya koyacağı yönünde algılar oluşmaya başladı. Her ne kadar stoklar yenilenmiş olsa da 2 hafta bekleme süresi devam ediyor.

iPhone kullanıcıları tarafından gelen pil değişim istekleri çok ciddi oranda yüksek olduğunu söylemek doğru olur. Apple, son yaptığı açıklamada indirimli pil değişimi kampanyasının devam edeceği haberi bu oranı daha fazla yükselteceğe benziyor.

teknik destek