Şimdi yükleniyor

iPhone pil kullanımı nasıl olmalı ve pil ömrünü uzatmak

iPhone-Pil-Dayanma-Suresi

iPhone pil kullanımı nasıl olmalı ve pil ömrünü uzatmak

Son Güncelleme tarihi 28 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

iPhone pil ömrünü uzatmak ve daha uzun kullanıma sahip olmak için yapılması gereken bazı önerilere kulak verin. iPhone pil kullanımı nasıl olmalı?

İlk önce pil kullanım süresini uzatmak ve batarya ömrünü uzatmak kullanıcının elinde. Lüzumsuz kullanılan uygulamalar, kalitesiz şarj aletleri ve sade kullanım ayarları önemli bir etken.

iPhone pil süresini uzatma;

 1. Facebook gibi aşırı şarj tüketen uygulamaların arka planda çalışmasını durdurun veya silin.
 2. Ekran bekleme seçeneklerini ve parlaklık ayarlarını yapılandırın.
 3. İnternet kullanmıyorsanız LTE seçeneğini kapatınız.
 4. İhtiyaç olmadığı sürece Airdrop, Wifi ve Bluetooth’ u kapatın.
 5. Arka planda uygulamaların yenilenmesini engelleyin.
 6. Konum servis seçeneklerini yapılandırın. Lüzumsuz seçenekleri devre dışı bırakın.
 7. Telefonu düşük güç moduyla kullanın.Pil seçeneğinden ulaşabilirsiniz.
 8. Güncel yazılım kullanın. Hem uygulamaların hem de sistemin. Ama güncelleme çıktığında hemen yüklemeyin biraz bekleyip yorumları inceleyin.
 9. Cihaz hareketlerini azaltınız. Erişilebilirlik / Hareketi Azalt
 10. Saydamlık ayarını kısın. Erişilebilirlik / Kontrastı Azalt bölümünden.

iPhone-pil-kullanimi-nas%C4%B1l-olmali-ve-pil-omrunu-uzatmak-2 iPhone pil kullanımı nasıl olmalı ve pil ömrünü uzatmak

iPhone batarya ömrünü uzatmak için;

 1. Şarj seviyeniz 10% – %20′ ye geldiğinde iPhone’ u şarj ediniz. Kesinlikle iPhone’ u yetersiz şarj nedeniyle kapanmasın.
 2. iPhone telefonunuzu uzun süreliğine kullanmayacaksanız boş olarak bırakmayın ve en az yarı şarjı ile kapalı konumda bekletin.
 3. Orjinal ve güvenilir olmayan şarj cihazlarını kullanmayınız. Donanımsal anlamda büyük sorunlar çıkarabiliyor. Batarya şişebilir veya şarj soketi arızalanabilir.
 4. Gün içerisinde parça parça cihazı şarja takıp çıkarmayınız. Özellikle tam dolum olmadan. iPhone batarya ömrünü uzatmak…

iPhone pil ve performansı

iPhone her zaman sade ve kullanımı kolay bir telefon deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. İleri düzey mühendislik süreçleri sayesinde, teknolojinin son ilerlemeleri de kullanıcılara aktarılabiliyor. Pil ve performans konusu, artık belki de akıllı telefonların en önemli konu başlıklarından bir tanesidir. Çünkü piller tamamen karışık ve karmaşık bir teknoloji sonucunda üretilmektedir. Bütün şarj edilebilir piller, belirli bir süre kullanım ömrüne sahiptir. Kullanımdan bir süre sonra performansları düşer ve değiştirilmeleri gerekir. Pil yaşının artmasıyla birlikte artık iPhone cihazlarında da ciddi bir performans düşüşü gözlenebilir.

iPhone Lityum iyon piller

Lityum iyon teknolojisi, tamamen iPhone telefonlar için kullanılmaktadır. Daha hızlı şarj olan ve daha uzun süre dayanan iyon piller, aynı zamanda küçük boyutta daha fazla pil ömrüne sahip olmayı sağlayan bir teknolojiyi de içerisinde barındırır. iPhone, bu yüzden yüksek güç yoğunluğuna sahip olan lityum iyon piller kullanmış ve cihazın her zaman üst seviye çalışma performansı vermesini amaçlamıştır.

Pil performansını arttırma

Aygıtı kullanma yöntemleri, aynı zamanda pil ömrünün ve pil kullanım ömrünün artmasını sağlayacak unsurları içermektedir. Kullanım ömrü kimyasal yaş ile ilgili olduğu için, herhangi bir şekilde uzun vadeli süre arttırmaları işlemez. Fakat pil ömrü ise kontrol edilebilir. Örneğin uzun süre kullanılmayacak cihazların sadece yarıya kadar şarj edilmesi gerekir. Aynı zamanda iPhone marka cihazların güneş ışığına ve çok soğuk ortama maruz kalmaması da önemlidir.

Pil ömrünü uzatmak ! iPhone pil kullanımı nasıl olmalı ile ilgili birden fazla yazımız mevcut. Konuyla ilgili Apple’ ın kendi önerilerini görmek için haberin devamı applefoni.com/iphone-pil-omrunu-uzatma-iphone-pil-omru-sorunu

teknik destek