Şimdi yükleniyor

iPhone batarya ömrünü öğrenme

iPhone batarya ömrünü öğrenme

iPhone batarya ömrünü öğrenme

Son Güncelleme tarihi 20 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

iPhone batarya ömrünü öğrenme uygulamasını hiç denediniz mi? Şarj edilebilir bataryaların ömrü, belirli adet sayıda şarj dolum sayısıyla sınırlı. Dolayısıyla buradan şunu çıkarıyoruz pil zaman içerisinde ömrünü ilgili sınıra geldiğinde tamamlayacak.

teknik destek

iPhone telefonunuzu kısa aralıkla şarj ediyorsanız, genelde ömrünü tamamlaması gereken zamandan daha erken pil değişimine gidebilirsiniz.

Ek olarak, iPhone’ u kısa aralıkla şarj ettiğinizden batarya ömrü kısa sürede tamamlamayabilir. Ama şarj kullanım süresinde ciddi düşüşler görebilirsiniz.

Bataryanın ömrünü tamamladığının net anlaşılırlığı Battery Life uygulaması ile bir ihtimal anlaşılabilir. Net cevap alamazsanız aşağıdaki program kesin çözümü olacaktır.

iPhone batarya ömrünü öğrenme

Battery Life uygulamasıyla iPhone telefonun pilinin kullanılabilecek pil seviyesini ve mAh değeriyle pil sağlığını görebileceksiniz.

Uygulamada “Wear Level” sayesinde iPhone pil ömrü bilgisini tam anlaşılabilir hale gelecek. Runtime ile de pil durumu ne kadar 3G ile konuşma yapılabilir, 3G ve LTE ne kadar süre internette dolaşımı sağlayacak görülebilir.

Raw Data bilgi ekranından mAh değerinden o an ki şarj seviyesini ve pil kapasitesini tam görülebilir.

Uygulamayla pil’ in tam dilini anlamamızı sağlayacak bilgiler mevcut. Bu uygulamayı ücretsiz verdiğimiz URL’ den indirebilirsiniz. Veya App Store’ den aratabilirsiniz.

iphone-batarya-omrunu-ogrenme-1 iPhone batarya ömrünü öğrenme

iPad batarya ömrünü ve iPhone batarya ömrünü pil testi uygulamalarıyla kontrol edebilirsiniz. Birde bilgisayara yükleyeceğiniz bir programla bunu sorgulayabilirsiniz. Öneri pil testi programı iBackupBot

itunes.apple.com/us/app/battery-life-your-battery/id1166884133?mt=8

teknik destek