Şimdi yükleniyor

iPhone RAM Nasıl Temizlenir?

iPhone RAM nasıl temizlenir?

iPhone RAM Nasıl Temizlenir?

Son Güncelleme tarihi 7 Ocak 2019 by Müşteri hizmetleri

iPhone RAM nasıl temizlenir? iPhone’da RAM temizlemek için ne yapmak gerekiyor? Sorularının yanıtlarını sizlere aktaracağız.

teknik destek

iPhone’da anlık olarak çalışan uygulamalar ve işlemlerle alakalı veriler RAM adındaki geçici bellek bölümünde saklanır.

iPhone’un temel saklama alanı ve RAM temelde aynı bilgileri tutar fakat RAM’deki bilgi erişim ve bilgileri işleme hızı iPhone’un yerleşik saklama alanındakine göre çok daha hızlıdır.

RAM’de veriler geçici olarak durur ve silinmesiyle beraber görünürde bir değişim olmaz ancak iPhone’un performansında iyileşme olur. iOS işletim sistemi bunu otomatik olarak yapıyor olsa da zaman zaman elle RAM temizleme işlemini yapmak gerekebiliyor.

iPhone 7 ve Önceki Modellerde RAM Temizleme

  1. Güç tuşuna basılı tutun.
  2. Kapatma ekranı geldiğinde Güç tuşunu bırakın.
  3. Ana Ekran tuşuna basılı tutun.

Kısa bir süre sonra ekran boş gözükecek ve sonrasında Ana Ekran’a dönüş yapacaksınız. iPhone’un RAM’ini temizlediniz! Ana Ekran tuşuna basılı tutmayı Siri’ye yönlendirdiyseniz, ilk önce Siri’yi kapatıp sonra adım adım uygulama yapabilirsiniz.

iPhone X ve iPhone 8 Ram Temizleme

  1. İlk olarak Assistive Touch’ı aktif etmeniz gerekiyor. Ayarlar-Genel-Erişilebilirlik-Assistive Touch adımlarını takip edin ve en yukarıdaki anahtarı aktif hale getirin.
  2. Sonrasında Ayarlar-Genel yolunu izleyin ve en altta kalan “Sistemi Kapat” bölümüne tıklayın.
  3. iPhone’un kapanma ekranı gelecektir, burada Assistive Touch düğmesine tıklayın ve Ana Ekran düğmesine basılı tutun, ancak iPhone 8 ve iPhone X RAM temizleme işleminin tamamlandığını ana ekrana dönerek değil, Ayarlar uygulamasının girişine dönerek anlayacaksınız.
teknik destek

8 yorum

comments user
Mehmet Hatice Erdogan

Hard reset nasıl yapılıyor 8 plas larda

comments user
Cem

X te yapamadım assıve t da basılı utamıyorum :/

Yorumlar kapalı.