Şimdi yükleniyor

iPhone Satışları Günden Güne Eriyor!

satıs

iPhone Satışları Günden Güne Eriyor!

iPhone Satışları Günden Güne Eriyor!

Apple’ın son verilerine bakıldığında, firmada aslında bazı şeylerin yolunda gitmediğini ve satışların bir hayli düşüşle karşılaştığını görebiliyoruz. Geçen yılın son 3 ayına nazaran bir hayli düşüş yaşayan firmanın, bakalım düşüşleri hangi seviyelere kadar ulaştı?

teknik destek

Bilanço Yayınlandı

Apple’ın yayınladığı bilanço bu yılın sadece ilk 3 ayını kapsıyordu. Bilançoya göre geçen yılın Ekim – Aralık ayı satışlarına göre bu dönemde yüzde 32.5’lik bir kayıp yaşandı. Geçtiğimiz yılın son 3 ayına baktığımızda 77.3 milyon iPhone satışı görüyoruz fakat 2018 yılının ilk ayında bu oranın yüzde 52.2 milyona düştüğünü de görmemek mümkün olmuyor.

Şirket Hisseleri Geri Alacak

iPhone modellerinin en pahalısı olarak bilinen iPhone X modeli de bu satış düşüşlerine ortak olmuş durumda. Aynı şekilde sıralamayı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri de takip ediyor. Gelir vergilerinin artmasıyla beraber şirket artık bunalmış bir durumda. Bu nedenle piyasada bulunan 100 milyon dolar değerindeki hisseler de piyasadan geri çekilebilir.

satıs1 iPhone Satışları Günden Güne Eriyor!

Yeni Stratejiler Düşünülüyor

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın satışları arttırmak amacıyla yeni patentler aldığını görmüştük. Bu konu hakkında yeni stratejiler üretmeyi hedefleyen firma hakkında, yeni haberler de gelmeye devam ediyor. Bir diğer iddiaya göre de, Apple kutu içerikleri bir hayli azalacak gibi görünüyor. Böyle bir iddia ortaya atıldıktan sonra Apple’ın açıklama yapmaması da, olasılığı gerçek gibi göstermeye yetiyor.

teknik destek