Şimdi yükleniyor

iPhone SE 2 2018’de Satışa Çıkmayabilir!

iphone-se-2-cikis-tarihi-ozellikleri

iPhone SE 2 2018’de Satışa Çıkmayabilir!

Son Güncelleme tarihi 30 Ocak 2018 by MirAhmet

Son günlerde çok konuşulan ve merak edilen iPhone SE 2 geçen yazdan beri çok fazla söylentiye yol açtı. 2018’deki 4 inç akıllı telefon alanındaki Apple‘ın hakimiyetini daha çıkmadan belli etti. Bir analistin bugün yaptığı bir açıklamaya göre bu modelin çıkmasında bir şüphe duyuluyor.

teknik destek

Apple‘ın faaliyetleriyle ilgili araştırma notlarının belki de en iyi bilinen adamı olan Ming-Chi Kuo, şirketin bu sonbaharda hazırlamış olduğu amiral gemisi üçlüsü üzerinde “geliştirme kaynaklarını kullanmış olabileceğini” düşünüyor. Ayrıca analist “Apple, iPhone X (2018), iPhone X Plus ve LCD ekranlı olan daha ucuz bir fiyata sahip olacak üçüncü yeni iPhone modeli için nakliye gecikmelerinden kaçınmak uğruna elinden gelen her şeyi yapmak isteyecektir.” dedi.

apple-iphone-se-2 iPhone SE 2 2018'de Satışa Çıkmayabilir!

Ancak en önemlisi analist Kuo’ya göre Apple, 2018’de piyasaya yeni bir iPhone modeli geliştirmek için yeterli yedek kaynağa sahip olamayacak. Burada bahsedilen telefonun iPhone SE 2 olma ihtimali düşünülüyor.

Apple bu yıl bir mucize ile iPhone SE 2 gibi bir aygıtı gerçekten serbest bırakırsa, analist Kuo daha hızlı bir işlemci ve öncekinden daha düşük bir fiyatla gelmesi gerektiğini açıkladı. Bununla birlikte tam ekran tasarım, Face ID veya kablosuz şarj etme gibi iPhone X benzeri özellikleri barındıramayacağını da sözlerine ekledi.

iPhone SE’ye yapılan tek güncelleme geçen sene Mart ayında gerçekleşmişti. Ayrıca belirtmek isteriz ki fiyatı geçen Eylül ayında da 349 dolara düşürülmüştü.

teknik destek