Şimdi yükleniyor

iPhone SE 2, Cam Tasarımı ile Birlikte Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip Olabilir!

Yeni iPhone SE

iPhone SE 2, Cam Tasarımı ile Birlikte Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip Olabilir!

Son Güncelleme tarihi 9 Ocak 2018 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın ikinci nesil iPhone SE için iddialar gelmeye devam ediyor. Son olarak iPhone SE 2’nin Qi tabanlı kablosuz şarj aksesuarlarını destekleyen bir cam tasarıma sahip olacağı öne sürüldü.

teknik destek

Apple’ın küçük ekranlı akıllı telefonu hakkındaki spekülasyonlar geçen yılın Ağustos ayında gelmeye başladı. İlk olarak Focus Taiwan, 2018 yılının ilk çeyreğinde yeni bir iPhone SE’nin piyasaya sürüleceğini iddia etmişti.

Bu iddiaya Tekz24’ten gelen iddialar eşlik etti ve iPhone SE 2’nin 2GB RAM’e, 32GB ve 128GB yerleşik depolama birimine, 12 megapiksellik arka kameraya, 5 megapiksellik ön kameraya, 1.700 mAh kapasiteli bir pile ve A10 Fusion çipine sahip olacağını dile getirdi.

Bu iddianın ortaya çıkmasından yaklaşık 3 ay sonra, Economic Daily News, Apple’ın 2018 yılının ilk yarısında ikinci nesil bir iPhone SE’yi piyasaya süreceği ve Tayvanlı üretici Wistron tarafından Hindistan’ın Bengaluru fabrikasında montajının yapılacağını öne sürdü. Son olarak, Tayvanlı pazar araştırma şirketi TrendForce, Apple’ın 2018’de orta seviye akıllı telefon pazarını hedeflemek için ikinci nesil iPhone SE ile geleceğini işaret etti.

En yeni iPhone modellerinde yer alan cam tasarımın iPhone SE 2’de yer alacağının bilgisinin yer aldığı Tekz24’ün haberindeki bu detayları doğrulamak şimdilik mümkün değil. Bununla birlikte, iPhone 8 ve iPhone X ile başlayan kablosuz şarj serüvenine küçük ekranlı iPhone SE 2’nin dahil edilmemesi için hiçbir neden yok.

Apple, ilk nesil iPhone SE’yi 2016’nın Mart ayında tanıtmış ve piyasaya sürmüştü. En son 2017’nin Mart ayında cihazın depolama kapasitelerini 2 katına çıkararak güncellemişti. Şimdi ise Apple’ın mevcut iPhone SE tasarımı üzerinde küçük oynamalar yapacağı ve belki de daha küçük ekran çerçevesi ile cihazını daha ilgi çekici hale getireceği öngörülüyor.

Apple’ın iPhone SE 2’den sonraki 2018 için diğer akıllı telefonlarına gelince, yeni nesil 5.8 inçlik iPhone X ile birlikte 6.5 inçlik bir OLED ekrana sahip iPhone modelinin gelmesi ve bu iPhone modelinin iPhone X Plus olarak adlandırılması bekleniyor. iPhone X ve X Plus modeline ek olarak, daha uygun fiyatlı 6.1 inçlik LCD bir ekrana sahip iPhone modelinin gelmesi beklentiler arasında. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, bu iPhone modellerinin tamamında TrueDepth kamera sistemi yer alacak ve akabinde Touch ID yerine Face ID ile güçlendirilecekler.

teknik destek