İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone SE 2, Hindistan’da Üretilebilir

Apple’ın yaklaşmakta olan Mart ayı etkinliğinden önce iPhone SE 2 için iddialar artmaya başladı. Şirketin iPhone SE 2 modelinin Çin dışında üretileceği söyleniliyor.

teknik destek

iPhone SE 2 Hindistan’da Üretilebilir!

Apple‘ın bu yıl içerisinde tanıtması beklenilen iPhone SE modeli için tüm raporlar çok fazla çelişkili. Bazı analistlere göre yeni iPhone SE’nin iPhone X benzeri bir tasarımla geleceği ama daha küçük donanımlı bir model olacağı iddia ediliyor. Apple’ın ikinci nesil iPhone SE modelinin gelmeyeceğini savunan analistlerin olduğunu da belirtelim.

Gün içerisinde paylaşılan bir rapora göre Apple, iPhone SE 2’yi Hindistan’da özel olarak üreteceği yönünde. İddianın kaynağı ise Tekz24, Ocak ayında iPhone SE’nin cam tasarımla ve kablosuz şarj özelliğiyle geleceği de iddia edilmişti.

iphone se 2

Apple, geçtiğimiz yıl içerisinde Hindistan pazarında büyük pay sahibi olabilmek için ülke içerisinde yerli üretimi başlatmıştı. Bu bakımdan iPhone SE birimlerinin bazı kesimi Hindistan’da üretilmekte. ABD ve Çin arasında yaşanan vergi krizi Apple’ın ağırlıklı olarak Hindistan’da aktif olmasına neden olmuş olabilir.

Tekz24, yeni iPhone SE modelinin çok daha erken raflarda yerini alacağını söylüyor olsa bile Apple yeni modeli erteleyecek gibi duruyor.

Tekz24’e göre iPhone SE 2 modelinin özellikleri şu şekilde olacak;

  • 4 ya da 4,2 inçlik ekran,
  •  2 GB RAM, 32 / 128 GB dahili depolama,
  • 1700mAh pil,
  • A10 işlemci

400 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacağı ise son gelen raporlarda görülüyor.

Siz iPhone SE 2 alır mıydınız?

müşteri hizmetleri