Şimdi yükleniyor

iPhone SE 2 Kesinleşiyor!

se2kapak

iPhone SE 2 Kesinleşiyor!

iPhone SE 2 Kesinleşiyor!

Apple’ın uygun fiyatlı amiral gemilerinden birisi olmayı hedefleyen iPhone SE 2 modeli, artık tanıtım gününe kadar tüm ayrıntılarıyla kesinleşti diyebiliriz. Özellikle WWDC 2018’de tanıtılması beklenen iPhone SE 2 modeli, SE modeline göre biraz daha farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor olacak. Peki bakalım iPhone SE 2’nin kesinleşen özellikleri neler?

teknik destek

se1 iPhone SE 2 Kesinleşiyor!

Hatırlayacağınız üzere Apple, yeni iPhone modelleri için Avrasya Ekonomik Komisyonu’na sertifikasyon başvurusunda bulunmuştu. Yapılan bu başvurudan da, çok yakında yeni iPhone modellerini karşılayacağımızı rahatlıkla ifade edebiliyoruz. Bu cihazların içerisinde büyük oranla iPhone SE 2 modeli de bulunacak. Peki bakalım iPhone SE 2 modelinin kesinleşen özellikleri neler?

iPhone SE 2 Özellikleri

iPhone SE 2 modelinin ilk olarak ekranına baktığımızda, SE modeline göre 0.2 inç daha büyük bir kapasiteye sahip olacağını söyleyebiliriz. Kısacası cihazın ekranı 4.2 inç boyutuyla karşımıza çıkacak. Ekran hacminde IPS LCD Ekran kullanacak olan Apple, A10 Fusion çip gücünü de yeni SE 2 modeline aşılayacak. Ayrıca cihazda 2 GB sistem belleği bulunacak ve dört çekirdek hacmini de içerisinde barındıracak.

se2 iPhone SE 2 Kesinleşiyor!

2.34 GHz frekans hızına sahip olan SE 2 modeli 32 / 128 GB depolama seçenekleriyle karşımıza çıkacak. Son olarak cihazın bataryasına göz attığımız zaman, 1.700 mAh batarya gücünü karşımızda görebiliyoruz. iPhone SE 2 modelinin kameraları hakkında herhangi bir netlik bulunmasa da, SE modeline göre çok daha gelişmiş bir kamera kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca telefonda kablosuz şarj desteğinin bulunacağını ve arka kısmın tıpkı iPhone 8 cihazı gibi cam yapıda olacağı tahmin ediliyor.

4 Nisan’da resmen başlayacak olan WWDC 2018 etkinliğinde ilk olarak SE 2 modelinin tanıtımı bekleniyor. SE 2 modelinin tanıtımı bu etkinlikte yapılırsa, çok büyük sürpriz olmayacak gibi görünüyor.

 

 

teknik destek