Şimdi yükleniyor

iPhone SE 2 özellikleri nasıl olacak?

iPhone SE 2 özellikleri

iPhone SE 2 özellikleri nasıl olacak?

Son Güncelleme tarihi 21 Şubat 2018 by Esrin Akkaya

iPhone’un yeni çıkaracağı cihazlar içerisinde olması beklenen iPhone SE 2 cihazı hakkında net olmayan bazı özellikler açıklandı. iPhone SE 2 özellikleri Bazıları cihazın bu özelliklere sahip olacağına kesin gözüyle bakarken bazıları sadece bir iddiadan ibaret olduğunu düşünüyor.

teknik destek

Apple, iPhone SE 2’yi çıkarmak için hazırlık yapmaya başladı. Hatta bu yıl düzenlenecek olan WWDC etkinliğinde bu telefonunun da tanıtılacağı düşünülüyor. iPhone SE 2’nin tasarımı henüz bilinmiyorken özellikleri hakkında bazı bilgile sızdırıldı. iPhone SE 2’de olması beklenen özellikler şu şekildedir:

-A10 işlemci

-2 GB RAM

-Depolama alanının 32 GB olması beklenirken 128 GB olan seçeneğinde olması bekleniyor.

-Touch ID olacak fakat Face ID olmayabilir.

-4.7 inc ekran

-Kablosuz şarj özelliği

-3D

Ünlü Apple analisti ola Ming – Chi Kuo’nun verdiği bilgilere göre, özellikle kablosuz şarj özelliği ve 3D cihazda mutlaka olacak. Başka bir görüşe göre ise; Apple, iPhone SE 2 ile beraber cihazlarının maliyetini düşürmek için gerekli olan adımları atıyor.

iPhone SE 2 Ne Zaman Çıkacak?

Apple kullanıcılarının en fazla merak ettiği konulardan birisi ise; diğer cihazlara göre daha uygun fiyatlı olan iPhone SE 2’nin ne zaman çıkacağıdır. Bu konuda net olarak bir tarih verilmiyor olsa da bazı söylentiler geliyor. Söylentilere göre Apple ilk olarak iPhone SE 2’yi 4 – 8 Haziran 2018 tarihinde yapacağı  WWDC etkinliğinde tanıtacak. Aynı zamanda Apple bu etkinlikte sadece iPhone SE 2 tanıtımı yapmayacak bunun yanı sıra iOS’un son sürümünü, WastcOS ve macOS’un da tanıtımını gerçekleştirecek.

teknik destek