Şimdi yükleniyor

iPhone SE 2’nin Gelme İhtimali Artıyor!

iPhone SE 2

iPhone SE 2’nin Gelme İhtimali Artıyor!

Son Güncelleme tarihi 3 Ocak 2018 by Müşteri hizmetleri

Apple, 2018’de orta menzilli akıllı telefon pazarını hedeflemek için iPhone SE 2’yi tanıtmayı planlıyor. Pazar araştırma şirketi TrendForce’un paylaştığı son raporda, 2018’de küresel akıllı telefon pazarındaki üretim hacminde beklenen büyümeye değiniliyor.

teknik destek

İlk nesil iPhone SE, 2016 baharında tanıtılmıştı ve o yıldan bu yana -2017 yılında- yalnızca donanımsal olarak güncellendi. Bunun dışında herhangi bir değişime veya iyileştirmeye tabii olmadı. Economic Daily News’e göre Apple, bu yönde bir adım atmaya, yeni bir 4 inçlik cihazının tanıtmak için hazırlık yapıyor.

İddialara göre, 2018 yılının ilk yarısı içerisinde yeni bir iPhone SE gelebilir ve gelen bilgilere göre yeni nesil iPhone SE’nin parça montajı Apple’ın Tayvanlı tedarikçisi Wistron tarafından yapılacak. iPhone SE 2’nin hangi özelliklere sahip olacağını bilmiyoruz ancak mevcut iPhone SE’nin A9 çip, 2GB RAM ve 12 megapiksellik ana kamera dahil olmak üzere iPhone 6 donanımlarına sahip olduğunu biliyoruz. iPhone SE 2’de mevcut iPhone SE’e kıyasla etkin donanımsal yükseltmeler olacaktır ve en önemlisi tasarımsal değişiklik söz konusu olabilir.

TrendForce’a göre iPhone SE 2’nin yanısıra bu yıl tanıtılması beklenen üç yeni iPhone modelinde geliştirilmiş Face ID, artırılmış ekran-gövde oranı, daha fazla bellek, en az ikisinde AMOLED ekran yer alacak. Bu yıl, 5.8 inç OLED ekranlı iPhone X (yeni nesil), daha büyük ve yaklaşık 6.5 inçlik OLED ekranlı iPhone X Plus ve LCD ekrana sahip 6.1 inçlik iPhone modellerinin geleceği bekleniyor.

Apple’ın yeni nesil iPhone’larının tamamında Face ID’nin yer alacağı belirtiliyor ve şirketin Face ID üzerine yoğunlaştığı bildiriliyor. Şu anda diğer akıllı telefon üreticileri Face ID’nin teknolojisine eş bir yüz tanıma teknolojisine sahip telefon üretmek için mücadele ediyorlar ancak bunun en az 2019’da gerçekleşeceği düşünülüyor. Bu yüzden Apple’ın asıl rakiplerinin hiçbirinin bu yılki amiral gemisinde Face ID’ye eşdeğer bir teknolojinin yer alamayacağı ve yalnızca parmak izinin yer alacağı bildiriliyor.

Apple’ın 2018 yılındaki iPhone üretiminin artacağını ve yüzde 7.5 oranında bir büyüme olacağı tahmin beklenirken, Samsung’un Apple ve Çinli akıllı telefon üreticileri karşısında artan rekabette boyun eğeceği ve üretim hacminde yüzde 3’lük bir düşüş yaşayacağı öngörülüyor.

Genel olarak, 2016 yılında 1.46 milyar adet olan akıllı telefon üretiminin bu yıl yüzde 5 artacağı dolayısıyla üretim miktarının 1.53 milyara ulaşacağı tahmin ediliyor.

teknik destek

4 yorum

comments user
Mustafa

İPhone 6 özellikleri ile aynı özellik de değil 6s özellikleri ile aynı özellik de yanlış anlaşılıyorda

comments user
Sade_C

FaceID yerine EyeID yapsalar ya daha karizma.. ben olsam on yogunlasirdim..

Yorumlar kapalı.