iPhone SE Apple Store’larda Satışa Sunuldu

iPhone-SE-Satisa-Sunuldu

Apple’ın 21 Mart’ta tanıttığı ve ülkemizde 29 Mart’ta Apple Online Store’da siparişe açtığı yeni 4 inç iPhone SE artık Apple Store’larda da bugün itibariyle satışa sunulmuş durumda.

teknik destek

16 GB iPhone SE’nin 1.999 TL’den 64 GB iPhone SE’nin ise 2.399 TL’den satışa sunulduğunu belirtelim. Yeni SE’nin üstün donanımsal özelliklerde ve iPhone 5/5s tasarımında geldiğini de hatırlatalım. iPhone SE’nin en önemli öne çıkan özelliği ise iPhone 6s’de kullanılan A9 çip ve A9 çipe yerleşik M9 hareket yardımcısının kullanılmış olması. Bu yönü ile bir 4 inç diğer akıllı telefonlara göre çok daha iyi performans gösteren iPhone SE’nin 12 megapiksel arka kamerayla da geldiğini hatırlatalım.

Elbette ki her şeyin bu kadar iyi olduğu bir telefonda hiç olması istenilmeyen birkaç özellikte mevcut. iPhone SE’de özellikle ön kamera hiç istenilmeyenler arasında yer alıyor diyebiliriz. iPhone 5s’le aynı kamera özelliğine sahip olan SE, 1.2 megapiksel ön kamera ve retina flaş ile geliyor.

Sizler için daha önce iPhone SE için derlediğimiz biribirinden özel haberlerimize aşağıdaki bağlantılar aracılığıyla ulaşabilirsiniz;

teknik destek