İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone SE Beklenenden Daha Fazla Talep Gördü

iPhone SE giriş seviyesi bir akıllı telefon olabilir ancak şık tasarımı ile müşterilerin yoğun ilgisiyle karşı karşıya. Apple CEO’su Tim Cook 2016 mali yılı ikinci çeyrek sonuçlarını açıklarken iPhone SE’nin satış rakamlarından söz etmese de beklenenden daha fazla talep gördüğünü belirtti.

Apple 2016 yılının ikinci çeyreğinde 51.5 milyon iPhone satışını yakalamış durumda. Ancak bu rakamın ne kadarını iPhone SE satışları oluşturuyor belli değil. Tim Cook iPhone SE’nin beklenildiğinden daha fazla talep gördüğünü belirtirken güçlü iPhone SE satışlarına işaret ettiği açık. iPhone SE’nin başta Amerika olmak üzere pek çok ülkede tedarik sorunu mevcut ve bu da satışları doğrudan etkiliyor ancak Tim Cook tedarik sorunun çözülmesi için yoğun bir çalışma yaptıklarınıda Söyledi.

Apple iPhone satışlarında 2013 yılından beri ilk defa bir düşüş görmüş durumda. Geçen yılın aynı çeyreğinde 61 milyon adet iPhone satışı gerçekleşmişti. Bu yıl 50.6 milyar dolar gelir elde eden Apple önceki yılın aynı çeyreğinde 58 milyar dolar gelir elde etmişti. Apple ayrıca 2016 yılı üçüncü çeyreğinde 43 milyar dolar gelir elde etmeyi bekliyor.