İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone SE Parçalarına Ayrıldı Bile! İşte iPhone SE Bileşenlerinin Detayları

iPhone SE henüz pek çok ülkede mevcut değil ancak buna rağmen Chipworks tarafından parçalarına ayrılmış durumda. Beklenildiği gibi Chipworks, iPhone 5, 6 ve 6s dahil olmak üzere birçok eski iPhone’la detaylı bir donanım kıyaslaması da yaptı.

teknik destek

iPhone SE’de pek çok yeni parça ile karşılaşıldı ama neredeyse köklü bir yenilik ile karşılaşılmamış durumda. Apple’ın başarılı CEO’su Tim Cook, iPhone SE ile birlikte düşük maliyette kolay bir yükseliş hedeflediği açık.

iPhone SE’nin sahip olduğu A9 çip, iPhone 6s ile birebir aynı. TSMC tarafından tedarik edilen A9 çip APL1022 parça numarasına sahip. Ayrıca Chipworks, 2 GB LPDDR4 DRAM modülünün iPhone 6 ile aynı SK Hynix bellek içerdiğini söylüyor.

iPhone-SE-A9-Cip

NXP 66V10 NFC çip iPhone 6s’de kullanılan çip ile aynı. Ayrıca 6 eksenli InvenSense sensörü de iPhone 6s’de kullanılmış durumda. Qualcom MDM9625M modem ve bu modeme eşlik eden alıcı-verici devresi iPhone 6’da mevcut ve Chipworks bu devrenin Cirrus Logic tarafından tasarlandığını belirtiyor.

iPhone 6s ile gele ve aslen iPhone 6’da kullanılan pek çok dokunmatik ekran denetleyicisi bileşenleri de (Broadcom BCM5976 ve Texas Instruments 343S0645) iPhone SE’de mevcut. Skyworks SKY77611 güç amplifikatör modülü, 16 GB Toshiba bellek, EPCOS D5255 anten anahtarı modülü, AAC mikrofon ile birlikte birkaç yeni bileşenin iPhone SE’de ilk olarak görüldüğünü belirtelim.

iPhone-SE-Bilesenleri

iFixit gibi diğer bileşen ayrıcı şirketten önce davranan Chipworks yakın gelecekte iPhone SE ile ilgili daha fazla bileşen bilgisini paylaşacaktır. Ayrıca iPhone SE’nin bugünden itibaren teslimatlarına başlandığını da hatırlatalım.

müşteri hizmetleri