İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone SE Talepleri Artmaya Başladı!

2013 yılında tanıtılan ve bekleneni getirmeyen iPhone 5c gibi bir cihaz konumunda karşımıza çıkan iPhone SE ile Apple beklediğini ilk zamanlarda bulamamış olsa da perakendeciler yine artan talebi karşılamak için bir mücadele içerisine giriştiler.

teknik destek

AppleInsider’ın yayınladığı son rapora göre, Apple bazı perakende mağazalarına yeni iPhone SE sevkiyatı için 2 hafta gibi bir bekleme süresi veriyor. Genel istatistiklere göre iPhone SE’ye güçlü talep olmamasına rağmen ürün tedariğinde yaşanılan gecikmeler artan bir talebin işaretçisi.

Apple son çeyrekte, 5 milyonu aşkın iPhone SE siparişi aldığını bildiriyor. Nakliye gecikmelerinin olduğu göz önüne alınırsa ya bu ortaya çıkan son rapor yanlış ya da ciddi anlamda artan bir talep söz konusu.

Bu gelişme karşısında Apple açısından bunu olumlu olarak yorumlamak güç. Çünkü tam bir somut veri söz konusu değil. Ki genel perspektife bakıldığı zaman Apple’ın 7 yılı aşkın bir süre sonra, tarihindeki en düşük geliri elde ettiği bir yıl içerisindeyiz. Hal böyle olunca herhangi bir artış bile heyecan yaratıyor denilebilir.

müşteri hizmetleri