İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone SE Testlere Göre En İyi Batarya Ömrü Sunan iPhone Modeli

iPhone SE, belki Apple’ın en iyi telefonu değil. Fakat fiyatı ve donanımsal özellikleri ile gerçekten tercih edilebilecek bir telefon. Belki de tek kötü yanı 4 yıl önceki tasarımı koruyan 4 inçlik bir ekrana sahip olması.

iPhone 6s şu anda Apple’ın en yeni telefonu. 4.7 inçlik ekranı ve özellikleri ile rakiplerinden eksiği olmayan bir telefon denilebilir. Fakat söz konusu batarya ömrü olunca maalesef iPhone SE karşısında sınıfta kalıyor.

AnandTech tarafından yapılan son web tarama pil ömrü testinde iPhone SE 9.27 saatlik bir kullanıma ulaştı. Aynı testte iPhone 6S sadece 7.45 saat kullanım sunabildi. Böylece 4 inçlik iPhone SE bir akıllı telefona göre inanılmaz bir batarya performansı sergilemiş oldu.

image

AnandTech’in testleri çok tutarlı ve elektronik endüstrisinde saygın bir yere sahip olan testler. Hatta Apple bile bu testleri dikkate alıyor. Hal böyle olunca iPhone SE, batarya konusunda en iyi iPhone diyebiliriz. ( testte iPhone 6s Plus kullanılmadığını belirtelim)

Apple’ın verilerine göre kağıt üzerinde iPhone 6s Plus WiFi kullanımı ile 12 saatlik bir kullanım sunarken iPhone SE için bu değer 13 saat civarı. Belki de testte iPhone 6s Plus da olsa iPhone SE onu da ezip geçebilirdi.

Bir yorum

  1. Yavuz Yavuz 20 Mayıs 2016

    Apple hiç almadım ama bu SE yi hem donanım hem pil hem tasarım açısından çok beğendim.

Yorumlar kapatıldı.