Şimdi yükleniyor

iPhone SE’nin Hemen Hemen Tüm Parçaları iPhone 5s’le Aynı!

iPhone-SE-Donanimi-Parcalari

iPhone SE’nin Hemen Hemen Tüm Parçaları iPhone 5s’le Aynı!

Son Güncelleme tarihi 23 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Chipworks iPhone SE’yi ilk parçalarına ayırmayı başarmış olan bir şirket oldu ve ilk iPhone SE donanımına dair detayları daha önce sizinle paylaşmıştık. Olayı daha da derinleştiren iFixit, SE’nin hemen hemen tüm parçalarının iPhone 5s’le aynı olduğunu açıkladı.

iFixit, iPhone SE’nin hoparlörü, şasisi, titreşim motoru, SIM yuvası, ekran aksamı, LCD, sayısallaştırıcı, ön kamerası, hoparlörü ve yakınlık sensörünün iPhone 5s’de kullanılan aynı parçalar olduğunu duyurmuş durumda.

Ayrıca iPhone SE’nin tüm parçaları “tak çalıştır” modunda ve bu şekilde parçaların tamamının kolayca değiştirilebileceğini belirtelim.

iPhone SE’de 1624 mAh kapasiteli pil yer alırken iPhone 5s’de 1.560 mAh kapasiteli pilin yer aldığını belirtelim. Böylece SE’nin pil dayanma süresinin daha uzun olduğu hatta 10 saati bulduğunu söyleyebiliriz. iPhone SE’nin iPhone 5s’e gör etümüyle farklı bir yapıda pile sahip olduğunu da belirtelim. Konnektörüne kadar her şeyi farklı bir pilden söz ediliyor.

Pil konnektörü ve pil ile birlikte, şarj konnektörü, güç düğmesi gibi bazı parçalarında iPhone 5s’e göre farklılıklar olduğunu da belirtelim. Ancak genel anlamda iPhone SE’nin 5s ile benzer parçalara sahip olduğu açık.

Ayrıca iFixit iPhone SE’ye onarım puanı olarak 10 üzerinden 6 vermiş durumda. Notun genel anlamda yüksek olduğunu ve yinede 7-8 bandını görememesinin sebebinin özellikle kasada yer alan Pentalobe vidalarının açılmasının zor oluşu gösteriliyor. Özellikle Touch ID kablolarının ekran ile gövdenin ayrılması sırasında kolaylıkla zarar görebileceği de belirtiliyor.

teknik destek

1 yorum

comments user
Rafet

Şimdi benim ekran sorunum var telefonum iPhone se elimde orjinal 5s ekranı var bu 5s ekranı se ye takabiliyor muyuz? Yani olur mu 🙂

Yorumlar kapalı.