İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone SE’nin Kutusu Görüntülendi: 16 GB Depolama, Apple Pay için NFC ve Daha Fazlası

Çinli sosyal ağ olan Weibo’da, Apple’ın 21 Mart’ta tanıtacağı söylenen yeni 4 inç iPhone SE’ye ait kutunun bir taraf görüntüsü paylaşıldı. Görüntüde iPhone SE adlandırılmasının kullanılması ve bazı özelliklerinin dışa vurulması dikkat çekiyor.

teknik destek

iPhone SE’nin daha önceki raporlar ve söylentilerle bilindiği gibi 16 GB depolama seçeneği ile geleceği kutuda bariz bir şekilde görülüyor. Ayrıca Apple Pay için NFC çipe sahip olacağı da kutu üzerinde görülüyor.

AppleInsider, iPhone SE’nin gümüş, uzay grisi ve altın renklerinde geleceğini belirtiyor. Ayrıca 64 GB depolama seçeneğine de sahip olacağı gelen bilgiler arasında. Yani iPhone SE’nin 16 ve 64 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneği ile gelmesi bekleniyor.

Ayrıca kutuda iPhone SE’nin bir USB kablosun, EarPods, GSM ve CDMA ağ desteği ile geleceği ve LTE desteğine sahip olacağı görülüyor.

iPhone-SE-Kutu

Son ortaya çıkan detaylar iPhone SE’nin iPhone 6s benzeri bir tasarımla geleceğini gösteriyor. Daha önce iPhone 5s tarzında bir tasarımda olacağı iddia edilmişti ancak son söylentiler Apple’ın iPhone 6/6s benzeri bir tasarımı tercih ettiğini gösteriyor.

Ayrıca görüntünün bir Photoshop ürünü olduğu da belirtiliyor. Yine de şimdiye kadar ortaya çıkan söylentileri doğrular nitelikte olması ile dikkat çekici bulunmuş durumda.

Apple yeni 4 inç iPhone modelinin 21 Mart’ta, Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak olan etkinliğinde tanıtacak. Etkinlikte iPhone SE, 9.7 inç iPad Pro veya iPad Air 3’ün tanıtılması ve ayrıca yeni OS X, iOS, tvOS ve watchOS yazılım güncellemelerinin de kullanıma sunulması bekleniyor. Tüm bunlara ek olarak Apple’ın yeni Apple Watch kayışlarını da etkinlikte tanıtacağı düşünülüyor.

müşteri hizmetleri