Şimdi yükleniyor

iPhone servise vermeden önce!

iPhone servise vermeden önce!

iPhone servise vermeden önce!

Son Güncelleme tarihi 23 Ocak 2019 by Müşteri hizmetleri

Apple telefonları servise vermeden önce dikkat edilmesi gereken hususlar! iPhone servise verme adımları…

teknik destek

Apple marka telefonlar, kullanıcılarının bütün istekleri ve talepleri yerine getirilerek oluşturulmuştur. Bu sayede genel olarak müşteri memnuniyetinde ciddi bir oran yüksekliği vardır. iPhone telefonlarda genel olarak lisanslı ve faturalı alımlarda iki yıllık bir garanti süresi vardır. Bunun geçerli olması için Türkiye içerisinde oluşturulan satın alma belgesinin elde bulundurulması gerekmektedir. Garanti kapsamında olan ve tüketici hatası olmayan bütün sorunlar için, Apple teknik servislerinde kullanıcılardan para alınmaz.

Garanti kapsamı dışında kalabilecek durumlar

Bazı onarım ve tamir durumlarında, Apple teknik servisleri ücret alma konusunda yetkilidir. Bunun iki farklı nedeni vardır. İlki genel olarak iki yılı geçen ve garanti süresi dolan telefonların tamirinde meydana gelir. İkincisinde ise tüketici koruma yasaları çerçevesinde olmayan ve kullanıcı hatası nedeniyle meydana gelmiş sorunlardır. Apple teknik servisleri, tamiri gerçekleştirdikten sonra resmi olarak faturalandırma işlemini gerçekleştirecektir.

iPhone-servise-vermeden-önce-2 iPhone servise vermeden önce!
iPhone servise vermeden önce!

Apple telefonların servis maliyetleri

Apple teknik servislerinde fiyat ve koşullar, mağazaların servis sağlama standartlarına göre değişiklik gösterecektir. Genel olarak fiyatlandırma ise TL cinsinden yapılmaktadır. İstenen ücretlere her zaman KDV dahil edilmektedir. Eğer uzun süreli bir tamir veya onarım söz konusu ise Apple, kullanıcılarına yedek telefonlar vermektedir. Elbette verilen telefonla ilgili yasal yükümlülükler de kullanıcılara okunacak ve imzalatılacaktır. Onarım veya tamir işlemi bittikten sonra ise genelde SMS yoluyla bildirimler yapılır ve bu sayede telefon kullanıcıya teslim edilir.

Cihazı servise bırakmadan önce

  • Cihaz garantili ise faturanın fotokopisini servise veriniz. Fatura aslı cihaz için çok önemli bir belge. Kaybolabiliyor veya kasıtlı bir durum olabiliyor.
  • Cihazı bırakmadan önce görüntülerini alınız. Çizik veya kırık gibi durumların ispatı için. Öneri servisin içindeyken alınması.
  • Telefonda önem arz eden veriler varsa silineceğinden yedek almanızı öneririz.
  • Arızalı cihazlarda onarım iş günü 20 olarak bilinir. Bu iş gününe Pazar dahil değil.
teknik destek