Şimdi yükleniyor

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu

iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu

Son Güncelleme tarihi 13 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

iPhone ses gitmiyor veya iPhone ses gelmiyor sorunuyla karşılaşanlar sorunu analiz etmeden cihazın içini açtırmayın.

teknik destek

Telefondan görüşme yaparken ses gitmiyorsa şebeke ayarlarını kontrol ediniz. LTE yani 4.5G’ deyse 3G’ ye çekiniz. Tüm operatör hatlarında aynı sorun mu var analiz ediniz.

iPhone ses gitmiyor

Skype veya WhatsApp gibi uygulamalarda ses sorunu yaşıyorsanız, bunun nedeni yazılımsal uyumsuzluktan.

Yazılım sorunu normal aramalarda görülebiliyor. Şebeke hatasına neden olabiliyor. Yani donanım testinden sonra donanımda hata yoksa sıfırdan yazılımı yükleyin.

iPhone-ses-gitmiyor-veya-gelmiyor-sorunu-2 iPhone ses gitmiyor ve gelmiyor sorunu

Gelelim diğer ses sorunlarına…

Apple ürünlerinde iOS altyapısı kullanılmaktadır. Bu yüzden iOS sisteminde meydana gelebilecek arızaların çözümü ise Android sistemlerden farklı şekilde ilerlemektedir. Ses anlamında sorun yaşayan Apple kullanıcıları, öncelikle gerekli kontrolleri gerçekleştirmelidir. Bu yüzden de zil sesi kısmından uyarılar sürgüsünü yerinden oynatarak sesin gelip gelmediğini test etmek gerekir. Test esnasında bir ses gelmezse, Apple cihazının teknik servise verilmesi gerekmektedir.

Uyarılar sürgüsünden ses geliyorsa: Apple ürününde kullanılan sürgüden ses geldiği takdirde, aslında çözüm yollarının sayısı artmış olacaktır. Ayarlardan girilerek bakılacak olan Rahatsız etme modunun kapalı olmasının kontrolü yapılmalıdır. Rahatsız etme seçeneğinin etkin olup olmadığına bakmak için ekranın kenarında bulunan düğmenin kontrol edilmesi gerekir.

Sesi kontrol etmek: Sesin kontrol edilmesi için, telefonda yüklü olan uygulamalar sayesinde müzik açılması gerekmektedir. Böylece ses aralığının ne kadar bir performans kaybı yaşadığı görülecektir. Aygıtın kontrolüne devam edilirken Bluetooth özelliğinin de kapatılması gerekecektir. Çünkü Apple cihazı, bluetooth aksesuarı üzerinden kendisinden başka bir cihaza ses göndermiş olacaktır.

Apple cihazlarında bu sorunun çözümünde bu yolların dışında yapılacak bütün önlemler, telefona zarar verecek boyutlarda olacaktır. Bundan dolayı belirlenen resmi sorun çözme yollarının dışında herhangi bir yönteme başvurmak doğru olmayacaktır. Tüm bu işlemlerden sonra Apple cihazının kapatılıp açılması gerekecektir. Çünkü iOS sisteminde, uygulamaların daha doğru bir şekilde çalışması için; cihazın gerekli değişikliklerin ardından kapatılarak yeniden açılması gerekecektir.

iPhone ses gelmiyor ve iPhone ses gitmiyor sorunu için eğer donanımsal arıza yoksa yazılımsal ve şebeke ayarlarıyla alakalı sorun olabilir.

teknik destek