iPhone Üzerinde Android’i Çalıştırdı! Üstelik Basit Bir Kılıfla Bu Gerçekleştirildi

iPhone-Uzerinde-Android

Daha önce Apple Watch üzerinde Windows 95 çalıştırmayı başaran geliştirici ve Tendigi CTO’su Nick Lee şimdi de farklı ve ilginç bir yöntemle gündeme girdi diyebiliriz. Geliştirici özel olarak tasarlanan ve dizayn edilen bir kılıf aracılığı ile iPhone üzerinde Android’i çalıştırmayı başardı.

teknik destek

[irp posts=”5848″ name=”Apple Watch Üzerinde Windows 95 Çalıştı”]

YouTube üzerinde yayınlanan video ile her şeyi tüm çıplaklığı ile gözler önüne seren geliştirici, bu özel iPhone kılıfını 3D yazıcı ile oluşturduğunu belirtiyor. Bununla birlikte kılıf her Android sürümünü desteklemiyor. Tak çalıştır modunda duran bu kılıfla sadece iPhone’a lightning kablo ile bağlantı kurmanız yeterli oluyor ve Android iPhone üzerinde çalışmaya başlıyor.

İşte o video;

Geliştirici Lee ayrıca proje sürecinden de kısaca söz ediyor. iPhone’da çalıştırılan bu özel Android Marshmallow sürümü için Android Open Source Project kullanılmış ve klonlama yapılmış. 3D baskı ile istenilen özelliklerde bir kılıf tasarlanmış ve basılmış. Ve sonuç ortada; iPhone üzerinde çalışan Android!

iPhone-Android

Ortaya çıkan bu video ile yapılmak istenilenin biraz amaçsız olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü doğrudan Android’i iPhone’da çalıştırmak neredeyse imkansız ve hal böyle olunca üçüncü taraf araçlar gerekiyor. Üçüncü taraf araçlarla da sağlanacak olan imkanın ne kadar kullanıcı tarafında olacağı ise meçhul.

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!