Şimdi yükleniyor

iPhone ve Android YouTube önizleme özelliği!

iPhone ve Android YouTube önizleme özelliği!

iPhone ve Android YouTube önizleme özelliği!

Son Güncelleme tarihi 8 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

iOS ve Android YouTube önizleme özelliği geliyor. YouTube önizleme nedir nasıl kullanılır?

Dünyanın en popüler video platformu olan Youtube her gün milyonlarca iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar tarafından ziyaret ediliyor. Uygulama üzerinden milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen Youtube uygulamasında son güncellemeler ile birlikte hem Android işletim sisteminde, hem de iOS işletim sisteminde videolar için önizleme özelliği aktif oluyor. Bu da uygulamaya girdiğinizde sayfa içerisindeki videoları sessiz bir şekilde otomatik önizleme imkanı veriyor.

iOS-ve-Android-YouTube-onizleme-ozelligi-2 iPhone ve Android YouTube önizleme özelliği!

Youtube’un resmi Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirilen açıklamada uygulamanızı güncelledikten sonra artık her girişte otomatik olarak videoların önizlemesinin sessiz bir şekilde başlayacağı belirtildi. Youtube’un bu özelliği çıkartmasının altında ise iki farklı önemli neden var.

Etkileşimi arttıracak ve kullanıcı deneyimi sağlayacak

Youtube’un otomatik önizleme özelliğini aktif etmesindeki en önemli amaç ise etkileşimi arttırmak. Kullanıcıların Youtube içerisinde daha fazla vakit geçirmeleri, paylaşım ve yorum yapmaları için dikkat çekecek bir özellik olarak aktif edilecek. Bu uygulamadaki amaç ise kullanıcıların sadece görsel ile video hakkında tam bilgi sahibi olamadığı ve izlemediği tespitlerinden sonra gerçekleştiriliyor.

Bir diğer neden ise kullanıcı deneyimi. Kullanıcılarında bu konuda çok fazla geri bildirim alan ve özellikle rakiplerin de önizleme özelliğinin bulunması Youtube’un bu konuda güncelleme yapmasına neden oluyor. Kısa süre içerisinde tüm işletim sistemi sürümlerinde aktif olacak güncelleme ile birlikte Youtube’un her gün en az 2 milyon fazla sayfa gösterim sayısına ulaşılacağı bekleniyor.

teknik destek