iPhone ve iPad En Kolay Nasıl Hızlandırılır? %100 İşe Yarayan Yöntem

iPhone-Hizlandirma

iOS 9, size karşı oldukça duyarlı ve hızlı olabilir. Peki ya onun daha da hızlı olabileceğini biliyor muydunuz? Üstelik herhangi bir uygulamaya veya Jailbreak’e gerek kalmadan. Bunun için yapmanız gereken şey iPhone veya iPad‘inizde sistem animasyonlarını devre dışı bırakmak olacaktır.

teknik destek

iOS için yüzlerce Jailbreak tweak mevcut ve bunlarla iPhone’u daha da hızlandırmak mümkün. Ancak çoğu kişinin yanından bile geçmek istemediği Jailbreak olmaksızın iPhone’unuzu hatta iPad’inizi çok daha hızlı hale getirebilmek mümkün.

Neyse, şimdi Jailbreak sevmeyenler için iOS 9’un nasıl çok daha hızlı hale getirilebileceğini, sistem animasyonlarının nasıl devre dışı bırakılacağını anlatalım.

1) Ayarlar’a gidin

2) Erişilebilirlik’ten AssistiveTouch’ı aktif hale getirin.

3) Şimdi ana ekranınıza geri dönün ve AssistiveTouch’ı ekranınızın sağ alt köşesine sürükleyin.

4) Ana ekranda, ekranı aşağı doğru kaydırın Spotlight aramayı açın. Bunu 5-22 kere falan yapın.

Evet işte bu kadar! Reddit’te ortaya çıkan bu kolay ve basit ipucu sayesinde şimdi iPhone’unuz oldukça hızlı. Üstelik ne üçünü taraf uygulaması kullandınız ne de Jailbreak ile uğraştınız. Yalnız bu noktada bir detayı dikkatinize sunmak istiyoruz, iPhone’unuzu veya iPad’inizi yeniden başlatırsanız cihazınız eski haline geri dönecektir ve sistem animasyonları tekrar etkinleşecektir. Aynı yöntemi tekrar uygulayarak sistem animasyonlarını kapatabilirsiniz elbette ki.

Eğer ki yukarıdaki anlatımdan sonuç alamadıysanız, 9to5Mac’in hazırladığı video işinizi görecektir;

müşteri hizmetleri